نویده

ناله کرده زاری کرده

جنسیت اسم نویده

دختر

نویده به انگلیسی

navide

تعداد نویده ها در ایران

3,132

تلفظ نویده به فارسی

نَويده

ریشه اسم نویده

فارسی

تلفظ نویده به انگلیسی

/na(o)vide/

رنگ اسم نویده

نیلی

ابجد اسم نویده

75

ابجد وسیط اسم نویده

27

ابجد صغیر اسم نویده

21

درباره نام نویده

نویده یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نویده دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نویده که در انگلیسی به صورت navide نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 3,132 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نویده

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم نویده و معنی اسم نویده

ریشه اسم نویده

همانطور که گفتیم ریشه اسم نویده فارسی می باشد و تلفظ نویده در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نَويده " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /na(o)vide/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نویده بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نویده در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نویده در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نویده در لغت نامه دهخدا:
نالیده و زاری کرده . جنبیده .لرزیده . نعت مفعولی است از نویدن

معنی اسم نویده در فرهنگ فارسی:
ده دهستان حومه بخش کوچصفهان شهرستان رشت در ۴ کیلومتری جنوب باختری کوچصفهان هوای آن معتدل و مرطوب است و ۹۵٠ تن سکنه دارد . رودخانه نورود از سفیدرود آنرا مشروب میسازد .
( اسم ) ناله کرده زاری کرده .

معنی اسم نویده در ثبت احوال

(نويد + ه (پسوند نسبت))، منسوب به نويد، ( نويد.

حروف ابجد و طالع بینی نام نویده

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نویده عدد " 75 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نویده گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نویده چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نویده

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نویده

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ارشک

الیاس

آرزو، خواسته

زینت دهنده گل، از شخصیتهای شاهنامه

دوست، مورد علاقه و محبت، معشوق

نام ملکه سرزمین سبا که در قدرت و زیبایی مشهور بود و سرانجام با سلیمان پیامبر ازدواج کرد

پايدار، پيوسته، هميشگی

دختر با اصل و نسب، پاک نژاد، پاکزاد و اصیل

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید