نوژن

نوعی كاج، صنوبر

جنسیت اسم نوژن

پسر

نوژن به انگلیسی

nuzhan

تعداد نوژن ها در ایران

1,086

تلفظ نوژن به فارسی

نوژَن

ریشه اسم نوژن

فارسی

تلفظ نوژن به انگلیسی

/nužan/

رنگ اسم نوژن

طلایی

ابجد اسم نوژن

106

ابجد وسیط اسم نوژن

18

ابجد صغیر اسم نوژن

21

درباره نام نوژن

نوژن یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نوژن را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نوژن، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,086 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نوژن

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم نوژن و معنی اسم نوژن

ریشه اسم نوژن

همانطور که گفتیم ریشه اسم نوژن فارسی می باشد و تلفظ نوژن در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نوژَن " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nužan/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نوژن بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نوژن در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نوژن در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نوژن در لغت نامه دهخدا:
درخت صنوبر و کاج

معنی اسم نوژن در ثبت احوال

(در قديم) نوعي كاج، صنوبر.

حروف ابجد و طالع بینی نام نوژن

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نوژن عدد " 106 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نوژن گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نوژن چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نوژن

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نوژن

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

خداوند خدای من است، الیاس، نام یکی از پیامبران بنی‌اسرائیل و نام امیرالمؤمنین علی ابن ابیطالب (ع)

سعادتمند، نیک بخت، فرخنده، همایون

آتش بزرگ، بالاترین سوگند

ترکیب دو اسم محمد و احسان (ستوده و بخشش)

نگهبان درستکاران، نگهدارنده‌ی خشم، نام چند تن از شاهان سلسه اشکانی

كنايه از زيبارو

زن نيكو، دختر خانم، زن نيكو زبان، انس گیرنده، همنشین نیکو

پرحوصله و صبور

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید