نوژا

(به مجاز) زیبا، سرسبز و با طراوت

جنسیت اسم نوژا

دختر

نوژا به انگلیسی

nuzha

تعداد نوژا ها در ایران

1,030

تلفظ نوژا به فارسی

نوژا

ریشه اسم نوژا

فارسی

تلفظ نوژا به انگلیسی

/nužā/

رنگ اسم نوژا

آبی

ابجد اسم نوژا

57

ابجد وسیط اسم نوژا

17

ابجد صغیر اسم نوژا

17

درباره نام نوژا

نوژا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نوژا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نوژا که در انگلیسی به صورت nuzha نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,030 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نوژا

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم نوژا و معنی اسم نوژا

ریشه اسم نوژا

همانطور که گفتیم ریشه اسم نوژا فارسی می باشد و تلفظ نوژا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نوژا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nužā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نوژا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نوژا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نوژا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

نوژ: نوعی کاج + ا

مجازا به معنای همیشه سبز و باطراوت مثل درخت کاج و صنوبر.

معنی اسم نوژا در ثبت احوال

(نوژ = نوز = نوعي كاج + ا (پسوند نسبت))، ۱- منسوب به نوژ؛ ۲- (به مجاز) زيبا، سرسبز و باطراوت.

حروف ابجد و طالع بینی نام نوژا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نوژا عدد " 57 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نوژا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نوژا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نوژا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نوژا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بزرگ‌تر ، اسم فرزند بزرگ امام حسین (ع)

ترکیب دو اسم امیر و رضا (پادشاه و خشنود)

ماهی که چون گل یاس است، یاسی که چون ماه است، (به مجاز) زیباروی و با طراوت

منسوب به مهر، دارنده‌ي مهر، فروغ خورشید، نام پدر اورند سردار ايراني

نام نوعی گل زیبا

ژاله، نام نوعی اعلای پارچه ململ

نوعی سنگ آهکی و سخت، (مجاز) سفيد چهره و زيبا

مورد افتخار برای دين

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید