نونا

ماه اسفند، نان، نام مادر حضرت ابراهیم (ع)

جنسیت اسم نونا

دختر

نونا به انگلیسی

nuna

تعداد نونا ها در ایران

2,404

تلفظ نونا به فارسی

نونا

ریشه اسم نونا

عبری

تلفظ نونا به انگلیسی

/nunā/

رنگ اسم نونا

نیلی

ابجد اسم نونا

107

ابجد وسیط اسم نونا

11

ابجد صغیر اسم نونا

17

درباره نام نونا

نونا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نونا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نونا، به خاطر ریشه عبری اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,404 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نونا

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم نونا و معنی اسم نونا

ریشه اسم نونا

همانطور که گفتیم ریشه اسم نونا عبری می باشد و تلفظ نونا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نونا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nunā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نونا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نونا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نونا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نونا در لغت‌نامه دهخدا:
در زبان کلدانی برج حوت (ماه اسفند) را نونا گویند. نام مادر حضرت ابراهیم (ع) است.


معنی اسم نونا در ثبت احوال

۱- (در سمناني) نان؛ ۲- (در كلداني) برج حوت [برابر با اسفند]؛ ۳- (اَعلام) نام مادر ابراهيم پيامبر (ع).

حروف ابجد و طالع بینی نام نونا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نونا عدد " 107 " و ابجد وسیط " 11 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نونا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نونا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نونا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نونا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آن‌که میان دو نفر به عدالت حکم کند، (به مجاز) خداوند

ترکیب دو اسم محمد و میثم (ستوده و اصحاب امیرالمؤمنین علی (ع))

شکوه و شوکت داشتن

دختر هدایت شده، دختری که در راه راست است

متین، داراي متانت، با وقار، محکم، استوار، از نام‌ها و صفات خداوند

فصل پاییز

زن زیبا و سپید اندام، حور

ترکیب دو اسم ماه و نگار (زیبا و معشوق)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید