نوشه

انوشه، جاوید، زنده، شاد، خوشحال

جنسیت اسم نوشه

دختر

نوشه به انگلیسی

nushe

تعداد نوشه ها در ایران

360

تلفظ نوشه به فارسی

نوشه

ریشه اسم نوشه

فارسی

تلفظ نوشه به انگلیسی

/nuše/

رنگ اسم نوشه

طلایی

ابجد اسم نوشه

361

ابجد وسیط اسم نوشه

13

ابجد صغیر اسم نوشه

19

درباره نام نوشه

نوشه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نوشه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نوشه که در انگلیسی به صورت nushe نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 360 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نوشه

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم نوشه و معنی اسم نوشه

ریشه اسم نوشه

همانطور که گفتیم ریشه اسم نوشه فارسی می باشد و تلفظ نوشه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نوشه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nuše/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نوشه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نوشه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نوشه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

انوشه، جاوید، زنده، شاد، خوشحال، خرم، گوارا، از شخصیتهای شاهنامه، نام دختر بهرام بهرامیان و خواهر نرسی پادشاه ساسانی

معنی اسم نوشه در ثبت احوال

(= نوشه) 1- (در وصف شاعرانه) جاوید، بی مرگ؛ 2-شاد، خوشحال، خرّم؛ گوارا.
+ ن.ک.
انوشه.

حروف ابجد و طالع بینی نام نوشه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نوشه عدد " 361 " و ابجد وسیط " 13 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نوشه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نوشه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نوشه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نوشه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شاد، خوشحال و مسرور

ظاهر كسی يا چيزی، خصلت‌های نيكو و پسنديده

منسوب به ماه مهر، مهربانی، (به مجاز) پاییز، نام جشن روز شانزدهم ماه مهر

نازی، منسوب به ناز

ترکیب دو اسم امیر و حسین (پادشاه و نیکو)

چهر، روی، صورت

ماهرو، زیبارو، ماه چهر

حکیم و فیلسوف مشهور یونانی ملقب به معلم اول

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید