نوریه

روشن و درخشان، (به مجاز) زيبارو

جنسیت اسم نوریه

دختر

نوریه به انگلیسی

nuriyeh

تعداد نوریه ها در ایران

23,367

تلفظ نوریه به فارسی

نوريه

ریشه اسم نوریه

عربی

تلفظ نوریه به انگلیسی

/nuriye/

رنگ اسم نوریه

نارنجی

ابجد اسم نوریه

271

ابجد وسیط اسم نوریه

31

ابجد صغیر اسم نوریه

19

درباره نام نوریه

نوریه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نوریه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نوریه، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 23,367 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نوریه

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم نوریه و معنی اسم نوریه

ریشه اسم نوریه

همانطور که گفتیم ریشه اسم نوریه عربی می باشد و تلفظ نوریه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نوريه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nuriye/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نوریه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نوریه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نوریه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

(نور + ایه (پسوند نسبت) )، منسوب به نور، روشن و درخشان، (به مجاز) زیبارو، روستایی از توابع بخش فهرج شهرستان بم در استان کرمان.

معنی اسم نوریه در ثبت احوال

(نور + ايه/-iyye/ (پسوند نسبت))، ۱- منسوب به نور؛ ۲- روشن و درخشان؛ ۳- (به مجاز) زيبارو.

حروف ابجد و طالع بینی نام نوریه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نوریه عدد " 271 " و ابجد وسیط " 31 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نوریه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نوریه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نوریه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نوریه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

خصلت های برجسته و ممتاز اخلاقی خداوند

در شب سير كردن، معراج پيامبر اسلام (ص)، نام هفدهمین سوره قرآن مجید

نیکی و بخشش خداوند

خوب، گران‌بها، درست، پسندیده، شایسته، زیبا

دارای شرف و افتخار، بزرگوار، با اصل و نسب ،مؤنث شریف، ارزشمند، عالی، سید، ارجمند

دارای نیای خوب، نیکوتبار، نیک نژاد

بسیار مهربان، بخشاینده، از صفات و نام‌های پروردگار

والایی، بزرگواری، بلندی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید