نوریا

روشن و درخشان، زیبارو

جنسیت اسم نوریا

دختر

نوریا به انگلیسی

nuriya

تعداد نوریا ها در ایران

669

تلفظ نوریا به فارسی

نوريا

ریشه اسم نوریا

فارسی , عربی

تلفظ نوریا به انگلیسی

/nuriyā/

رنگ اسم نوریا

سبز

ابجد اسم نوریا

267

ابجد وسیط اسم نوریا

27

ابجد صغیر اسم نوریا

15

درباره نام نوریا

نوریا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نوریا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نوریا که در انگلیسی به صورت nuriya نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 669 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نوریا

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم نوریا و معنی اسم نوریا

ریشه اسم نوریا

همانطور که گفتیم ریشه اسم نوریا فارسی , عربی می باشد و تلفظ نوریا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نوريا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nuriyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نوریا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نوریا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نوریا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به نور (نوری)، مربوط به نور (نوری)، روشن و درخشان، (به مجاز) زیبارو.

معنی اسم نوریا در ثبت احوال

(نوري + الف (پسوند نسبت))، 1- منسوب به نور (نوري)، مربوط به نور (نوري)؛ 2- روشن و درخشان؛ 3- (به مجاز) زيبارو.

حروف ابجد و طالع بینی نام نوریا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نوریا عدد " 267 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نوریا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نوریا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نوریا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نوریا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دانشمند، فیلسوف، پزشک

پسرِ سام، زال

حاکم، قاضی، داور

نگهبان زندگی، بانی زندگی

فروزنده، شعله ور، مشتعل، روشن، تابناک، درخشنده

(به مجاز) کسی که بهتر، خوب‌تر و زیباتر است

روضه ها، باغها

ترکیب دو اسم محمد و میکائیل (ستوده و نام فرشته روزی رسان به زمینیان)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید