نورا

نورانی، درخشان، (به مجاز) زیبا

جنسیت اسم نورا

دختر

نورا به انگلیسی

nura

تعداد نورا ها در ایران

49,512

تلفظ نورا به فارسی

نورا

ریشه اسم نورا

فارسی , عربی

تلفظ نورا به انگلیسی

/nurā/

رنگ اسم نورا

قرمز

ابجد اسم نورا

257

ابجد وسیط اسم نورا

17

ابجد صغیر اسم نورا

14

درباره نام نورا

نورا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نورا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نورا که در انگلیسی به صورت nura نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 49,512 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نورا

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم نورا و معنی اسم نورا

ریشه اسم نورا

همانطور که گفتیم ریشه اسم نورا فارسی , عربی می باشد و تلفظ نورا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نورا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nurā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نورا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نورا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نورا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

اسم نورا در دانشنامه عمومی :
نورا، از طایفه‌های سیستانی استان سیستان و بلوچستان است.


معنی اسم نورا در ثبت احوال

(نور+ ا (پسوند نسبت)) ۱- نوراني، درخشان؛ ۲- (به مجاز) زيبا.

حروف ابجد و طالع بینی نام نورا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نورا عدد " 257 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نورا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم نورا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نورا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نورا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

کلام مقدس، سخن ایزدی

بلندی مقام و مرتبه، بزرگی، رفعت

ترکیب دو اسم طاها و حسین (نام پیامبر اسلام و نیکو)

خشنود شده، برگزیده، لقب امیرالمؤمنین علی(ع) امام اول شیعیان

ترکیب دو اسم جهان و آفرین (دنیا و ستایش)

مبناها، پايه‌ها، (به مجاز) بزرگان، كارگزاران و كارگردانان حكومت

گیس، موی بلند سر، نام صورت فلکی در آسمان نیم‌کره‌ی شمالی

پادشاه كوه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران