نورانگیز

زیبا و تابان

جنسیت اسم نورانگیز

دختر

نورانگیز به انگلیسی

nur angiz

تعداد نورانگیز ها در ایران

870

تلفظ نورانگیز به فارسی

نورانگيز

ریشه اسم نورانگیز

فارسی , عربی

تلفظ نورانگیز به انگلیسی

/nur angiz/

رنگ اسم نورانگیز

صورتی

ابجد اسم نورانگیز

344

ابجد وسیط اسم نورانگیز

44

ابجد صغیر اسم نورانگیز

29

درباره نام نورانگیز

نورانگیز یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نورانگیز دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نورانگیز که در انگلیسی به صورت nur angiz نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 870 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نورانگیز

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم نورانگیز و معنی اسم نورانگیز

ریشه اسم نورانگیز

همانطور که گفتیم ریشه اسم نورانگیز فارسی , عربی می باشد و تلفظ نورانگیز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نورانگيز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nur angiz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نورانگیز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نورانگیز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نورانگیز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

نورانگیزنده، (به مجاز) زیبا و تابان.

معنی اسم نورانگیز در ثبت احوال

(نور + انگيز = جزء پسين به معني انگيزنده) 1- نورانگيزنده؛ 2- (به مجاز) زيبا و تابان.

حروف ابجد و طالع بینی نام نورانگیز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نورانگیز عدد " 344 " و ابجد وسیط " 44 " ، ابجد صغیر " 29 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نورانگیز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نورانگیز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نورانگیز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نورانگیز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

فضیلت و برتری داشتن، نام همسر حضرت ابراهيم خليل (ع) و مادر حضرت اسماعيل (ع)

نام پسر گودرز پهلوان ایرانی، از شخصیت‌های شاهنامه، پرنده شکست ناپذیر، لطافت باران

رنگین شده با حنا، حنا گرفته، مخضب به حنا

مؤنث مبارک، خوش یمن، خجسته، فرخنده، از نام‌های حضرت فاطمه (س)

شفاف، صاف، گوارا

نام روستایی در نزدیکی رفسنجان

جامه در سر كشيده، سوره‌ی هفتاد و چهام از قرآن كريم

مهنام، (به مجاز) زيباروی ماه مانند، بلند آوازه و گرامی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران