نورالله

روشنی خدا

جنسیت اسم نورالله

پسر

نورالله به انگلیسی

nurollah

تعداد نورالله ها در ایران

115,791

تلفظ نورالله به فارسی

نورالله

ریشه اسم نورالله

عربی

تلفظ نورالله به انگلیسی

/nurollāh/

رنگ اسم نورالله

نیلی

ابجد اسم نورالله

322

ابجد وسیط اسم نورالله

34

ابجد صغیر اسم نورالله

25

درباره نام نورالله

نورالله یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نورالله پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نورالله که در انگلیسی به صورت nurollah نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 115,791 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نورالله

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم نورالله و معنی اسم نورالله

ریشه اسم نورالله

همانطور که گفتیم ریشه اسم نورالله عربی می باشد و تلفظ نورالله در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نورالله " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nurollāh/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نورالله بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نورالله در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نورالله در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

نور الهی، نور خدا - نور و روشنایی و فروغ خداوند

معنی اسم نورالله در ثبت احوال

(عربي) نور الهي، نور خدا.

حروف ابجد و طالع بینی نام نورالله

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نورالله عدد " 322 " و ابجد وسیط " 34 " ، ابجد صغیر " 25 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نورالله گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نورالله چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نورالله

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نورالله

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

رها شده از گرفتاری یا چیزی آزاردهنده، فارغ و آسوده

بزرگوار، عظمت، بزرگی

به نرمی و لطافت پر

نام سردار دلیر ایرانی

یاری خدا ، پیروزی خداوند

وعده داده شده

نیک، نیکو

ستاره، نام نوعی گیاه، نام مادر گرامی حضرت امام رضا (ع) امام هشتم شيعيان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید