نورالعین

نور ِچشم، (به مجاز) عزيز و گرامی

جنسیت اسم نورالعین

دختر

نورالعین به انگلیسی

nuroleein

تعداد نورالعین ها در ایران

2,142

تلفظ نورالعین به فارسی

نورالعين

ریشه اسم نورالعین

عربی

تلفظ نورالعین به انگلیسی

/nuroleein/

رنگ اسم نورالعین

قرمز

ابجد اسم نورالعین

417

ابجد وسیط اسم نورالعین

45

ابجد صغیر اسم نورالعین

30

درباره نام نورالعین

نورالعین یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نورالعین را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نورالعین، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,142 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نورالعین

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم نورالعین و معنی اسم نورالعین

ریشه اسم نورالعین

همانطور که گفتیم ریشه اسم نورالعین عربی می باشد و تلفظ نورالعین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نورالعين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nuroleein/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نورالعین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نورالعین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نورالعین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نورالعین در دانشنامه عمومی :
نورالعین یکی از بزرگ ترین الماس های صورتی دنیاست که بر روی نیم تاجی به همین نام قرار دارد. این الماس توسط نادرشاه از هند به ایران آورده شد. اعتقاد بر این است که الماس نورالعین به همراه دریای نور بخشی از الماس بزرگ تری بوده اند و با تراش به این دو الماس کوچک تر تقسیم شده اند. این دو الماس امروزه بخشی از جواهرات ملی ایران به شمار می روند.

معنی اسم نورالعین در ثبت احوال

1- نور ِچشم (چشم‌ها)؛ 2- (به مجاز) عزيز و گرامي.

حروف ابجد و طالع بینی نام نورالعین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نورالعین عدد " 417 " و ابجد وسیط " 45 " ، ابجد صغیر " 30 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نورالعین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نورالعین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نورالعین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نورالعین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و میثم (ستوده و اصحاب امیرالمؤمنین علی (ع))

زیبا، درخشان

جاویدان، همیشه زنده

شهرستان

اختر، اقبال، کوکب

جایی که آفتاب کمتر به آن بتابد، سایه

آرام گیرنده

ترکیب دو اسم ماه و نسا (زیبا و زنان)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید