نوبر

(به مجاز) تازه و جديد، شاداب، نو برانه

جنسیت اسم نوبر

دختر

نوبر به انگلیسی

now bar

تعداد نوبر ها در ایران

24,816

تلفظ نوبر به فارسی

نوبَر

ریشه اسم نوبر

فارسی

تلفظ نوبر به انگلیسی

/no(w) bar/

رنگ اسم نوبر

نارنجی

ابجد اسم نوبر

258

ابجد وسیط اسم نوبر

18

ابجد صغیر اسم نوبر

15

درباره نام نوبر

نوبر یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نوبر دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نوبر که در انگلیسی به صورت now bar نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 24,816 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نوبر

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم نوبر و معنی اسم نوبر

ریشه اسم نوبر

همانطور که گفتیم ریشه اسم نوبر فارسی می باشد و تلفظ نوبر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نوبَر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /no(w) bar/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نوبر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نوبر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نوبر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی نوبر در لغت نامه دهخدا:
نوبرآمده، نورس، هر گیاه و نبات پیش رس که نو برآمده باشد، گیاه و درخت نورس که تازه دمیده و بالیده باشد، تازه سال، نودمیده، نوشکفته، نوبالیده.

معنی نوبر در فرهنگ معین:
۱. میوه نورس ۲. هرچیز که تازه پدید آمده.

معنی نوبر در فرهنگ فارسی عمید:
۱. تازه، نو ۲. میوه ای که تازه به بازار آورده باشند.
* نوبر کردن: (مصدر لازم، مصدر متعدی)
۱. خوردن میوۀ نورسیده ۲. دست یافتن.

معنی اسم نوبر در ثبت احوال

1- ويژگي ميوه‌اي كه در آغاز فصل خود به بازار مي‌آيد؛ 2- (به مجاز) تازه و جديد؛ 3- (در قديم) تَر و تازه، شاداب؛ 4- (در قديم) تحفه، نو برانه.

حروف ابجد و طالع بینی نام نوبر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نوبر عدد " 258 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نوبر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نوبر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نوبر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نوبر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شاد و خرم، از شخصیتهای شاهنامه

شیر کوچک، پيامبر اسلام(ص) امام حسين(ع) را در كودكی شبَير می خواند

رنگ خوب، دارای رنگ نیکوتر

بهشت، (مجاز) زیبارو

نام پیامبر ایرانی در زمان گشتاسپ پادشاه کیانی

بسیار فهمیده و دانا

داوری، دين، نام خواهر حضرت یوسف (ع)

بخشنده، دارای فصاحت و زیبایی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید