نواب

عنوانی که به شاه‌زادگان دوره صفوی و قاجار داده می شد

جنسیت اسم نواب

پسر

نواب به انگلیسی

navvab

تعداد نواب ها در ایران

13,692

تلفظ نواب به فارسی

نَوّاب

ریشه اسم نواب

عربی

تلفظ نواب به انگلیسی

/navvāb/

رنگ اسم نواب

زرد

ابجد اسم نواب

59

ابجد وسیط اسم نواب

11

ابجد صغیر اسم نواب

14

درباره نام نواب

نواب یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نواب پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نواب که در انگلیسی به صورت navvab نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 13,692 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نواب

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم نواب و معنی اسم نواب

ریشه اسم نواب

همانطور که گفتیم ریشه اسم نواب عربی می باشد و تلفظ نواب در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نَوّاب " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /navvāb/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نواب بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نواب در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نواب در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نواب در فرهنگ فارسی عمید:
عنوانی که به شاهزادگان اطلاق می‌شد: نواب والا.

معنی اسم نواب در فرهنگ فارسی معین:
ج . نائب ؛ وکیل ها، گماشتگان.

معنی اسم نواب در فرهنگ فارسی:
جمع نائب، بسیارنیابت کننده، عنوانی که درهندوستان به امرا، وراجه ها اطلاق میشد، شاهزادگان

معنی اسم نواب در ثبت احوال

۱- (در قديم) در دوره‌ي صفوي و قاجار عنواني كه به شاهزادگان و گاه به شاهان داده مي‌شد؛ ۲- (اَعلام) نواب صفوی (= سید مجتبی): [۱۳۳۴ شمسی] روحانی و فعال سیاسی مسلمان ایرانی، رهبر جمعیت فدائیان اسلام.
در سال ۱۳۳۴ همراه با چند تن از یارانش دستگیر و اعدام شد.

حروف ابجد و طالع بینی نام نواب

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نواب عدد " 59 " و ابجد وسیط " 11 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نواب گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نواب چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نواب

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نواب

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

عالي، بلند مرتبه، منسوب به سام پسر نوح نبی (ع)

ظرفی که در آن شراب می‌نوشند، جام شراب

پروانه، فرانک

به رنگ ماه، (به مجاز) زيبارو

ترکیب دو اسم علی و نقی (بلندمرتبه و پاکیزه)

جدید، نو

از شخصیتهای شاهنامه، نام پهلوان ایرانی، شکوهمند، شجاع و دلیر

ترکیب دو اسم فاطمه و حورا (رانده شده از آتش و زن زیبای بهشتی)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران