نهضت

جنبش، حرکت، عزیمت

جنسیت اسم نهضت

دختر

نهضت به انگلیسی

nehzat

تعداد نهضت ها در ایران

2,516

تلفظ نهضت به فارسی

نِهضت

ریشه اسم نهضت

عربی

تلفظ نهضت به انگلیسی

/ne(a)hzat/

رنگ اسم نهضت

طلایی

ابجد اسم نهضت

1255

ابجد وسیط اسم نهضت

19

ابجد صغیر اسم نهضت

22

درباره نام نهضت

نهضت یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نهضت دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نهضت که در انگلیسی به صورت nehzat نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,516 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نهضت

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم نهضت و معنی اسم نهضت

ریشه اسم نهضت

همانطور که گفتیم ریشه اسم نهضت عربی می باشد و تلفظ نهضت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نِهضت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ne(a)hzat/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نهضت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نهضت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نهضت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نهضت در فرهنگ فارسی عمید:
۱. (سیاسی) جنبش؛ قیام: نهضت جنگل.
۲. [قدیمی] حرکت؛ عزیمت.

معنی اسم نهضت در فرهنگ فارسی:
۱. ( مصدر ) برخاستن ۲. قیام کردن برای رسیدن بمنظور های اجتماعی و سیاسی ۳. حرکت کردن، جنبش ۴. ( اسم ) برخاستگی

معنی اسم نهضت در فرهنگ فارسی معین:
جنبش، قیام .

معنی اسم نهضت در ثبت احوال

۱- (در سياست) جنبش؛ ۲- (در قديم) حركت، عزيمت.

حروف ابجد و طالع بینی نام نهضت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نهضت عدد " 1255 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نهضت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نهضت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نهضت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نهضت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و کریم (ستوده و بخشنده)

فردی که عاشق گل است

پری رخسار، پریرو، خوبرو، زهره جبین

گل ریزان، گل پاشان

نام سوره ای در قرآن کریم

تابستان

یکی از نام های خداوند، بنده‌ی خدای زنده

دختر مهربان و با محبت،دختر خورشید

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید