نها

آبگينه، شيشه، (به مجاز) زيبا

جنسیت اسم نها

دختر

نها به انگلیسی

neha

تعداد نها ها در ایران

1,058

تلفظ نها به فارسی

نِها

ریشه اسم نها

فارسی

تلفظ نها به انگلیسی

/nehā/

رنگ اسم نها

آبی

ابجد اسم نها

56

ابجد وسیط اسم نها

8

ابجد صغیر اسم نها

11

درباره نام نها

نها یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نها را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نها، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,058 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نها

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم نها و معنی اسم نها

ریشه اسم نها

همانطور که گفتیم ریشه اسم نها فارسی می باشد و تلفظ نها در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نِها " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nehā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نها بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نها در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نها در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نها در لغت نامه دهخدا:
آبگینه، شیشه

معنی اسم نها در ثبت احوال

۱- آبگينه، شيشه؛ ۲- (به مجاز) زيبا.

حروف ابجد و طالع بینی نام نها

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نها عدد " 56 " و ابجد وسیط " 8 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نها گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نها چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نها

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نها

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

از شخصیت‌های شاهنامه، نام دختر جمشید پادشاه پیشدادی

فلزی زرد رنگ و نسبتاً نرم، زر

ترکیب دو اسم علی و اکبر (بلندقدر و بزرگتر)

درخشش، روشنی، جرقه

باهوش، دانا، فرزانه، دانشمند، تیزفهم

موی مجعد و پیچیده، کلاله

بی باكی، دليری

شاد و خوشحال، درون ماه، مثل ماه، فرشته، گياهي كه كنار آب مي‌رويد

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید