نهایت

پایان، انتها، آخرین، بالاترین، بیشترین، بالاترین حد چیزی

جنسیت اسم نهایت

دختر

نهایت به انگلیسی

nahayat

تعداد نهایت ها در ایران

1,113

تلفظ نهایت به فارسی

نهايت

ریشه اسم نهایت

عربی

تلفظ نهایت به انگلیسی

/na(e)hāyat/

رنگ اسم نهایت

قرمز

ابجد اسم نهایت

466

ابجد وسیط اسم نهایت

22

ابجد صغیر اسم نهایت

16

درباره نام نهایت

نهایت یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نهایت را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نهایت، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,113 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نهایت

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم نهایت و معنی اسم نهایت

ریشه اسم نهایت

همانطور که گفتیم ریشه اسم نهایت عربی می باشد و تلفظ نهایت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نهايت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /na(e)hāyat/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نهایت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نهایت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نهایت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نهایت در فرهنگ فارسی عمید :
پایان، آخر، پایان امری یا چیزی.


معنی اسم نهایت در ثبت احوال

1- پايان، انتها؛ 2- آخرين، بالاترين، بيشترين؛ 3- بالاترين حد چيزي.

حروف ابجد و طالع بینی نام نهایت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نهایت عدد " 466 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نهایت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نهایت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نهایت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نهایت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

هميشه باقی ماندن، جاودانگی

قضاوت خدا، خدا حاکم من است، نام يكي از چهار پيغمبر بزرگ بني‌اسرائيل

آزاده، نجيب

باغ و گلزار

باور، گرایش، اعتقاد

آهنگ و لحن، داستان، قصه، افسانه

توانایی، توان، سلطه و نفوذ

بزرگوار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید