نهال

کودک نورُسته، درخت یا درختچه نورس که تازه نشانده شده است

جنسیت اسم نهال

دختر

نهال به انگلیسی

nahal

تعداد نهال ها در ایران

51,663

تلفظ نهال به فارسی

نهال

ریشه اسم نهال

فارسی

تلفظ نهال به انگلیسی

/na(e)hāl/

رنگ اسم نهال

صورتی

ابجد اسم نهال

86

ابجد وسیط اسم نهال

14

ابجد صغیر اسم نهال

14

درباره نام نهال

نهال یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نهال را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نهال، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 51,663 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نهال

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم نهال و معنی اسم نهال

ریشه اسم نهال

همانطور که گفتیم ریشه اسم نهال فارسی می باشد و تلفظ نهال در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نهال " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /na(e)hāl/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نهال بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نهال در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نهال در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نهال در فرهنگ فارسی عمید :
درخت تازه‌ روییده یا تازه‌ کاشته‌ شده.

معنی اسم نهال در فرهنگ فارسی معین :
درخت جوان نورسته.

معنی اسم نهال در ثبت احوال

۱- (در كشاورزي) درخت يا درختچه‌ي نورس كه تازه نشانده شده است؛ ۲- (به مجاز) كودك نورسته.

حروف ابجد و طالع بینی نام نهال

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نهال عدد " 86 " و ابجد وسیط " 14 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نهال گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نهال چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نهال

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نهال

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بی تا، کمیاب، نام نوعی گل

عطرآگین و خوش‌بو

سرزمین باشکوه

ستاره

روشن، درخشان، بینا، شاد، مسرور، درست‌کار، معتمد

گیسوی بافته شده

مژه، مژگان

ایرانی و جوانمرد

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید