نهاد

سرشت، طبيعت، ضمير، دل، بنياد، آئين، مقام، جايگاه

جنسیت اسم نهاد

پسر

نهاد به انگلیسی

nahad

تعداد نهاد ها در ایران

2,022

تلفظ نهاد به فارسی

نَهاد

ریشه اسم نهاد

فارسی

تلفظ نهاد به انگلیسی

/na(e)hād/

رنگ اسم نهاد

طلایی

ابجد اسم نهاد

60

ابجد وسیط اسم نهاد

12

ابجد صغیر اسم نهاد

15

درباره نام نهاد

نهاد یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نهاد را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نهاد، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,022 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نهاد

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم نهاد و معنی اسم نهاد

ریشه اسم نهاد

همانطور که گفتیم ریشه اسم نهاد فارسی می باشد و تلفظ نهاد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نَهاد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /na(e)hād/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نهاد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نهاد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نهاد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نهاد در فرهنگ معین:
۱. طبیعت، سرشت، ذات .
۲. نژاد، نسب .
۳. رسم، روش .


معنی اسم نهاد در فرهنگ فارسی عمید:
۱. = نهادن
۲. سرشت، طبیعت
۳. ضمیر، دل.
۴. سازمان، مؤسسه.
۵. بنیان، اساس.
۶. (ادبی) = مسندٌالیه
۷. [قدیمی] روش، طرز، راه ورسم.
۸. [قدیمی] مراسم، آیین، آداب.
۹. [قدیمی] مقام، پایگاه.
۱۰. [قدیمی] قرار، مواضعه.
۱۱. [قدیمی] بافت.
۱۲. (اسم مصدر) [قدیمی] ادا کردن، پرداختن.

معنی اسم نهاد در ثبت احوال

۱- سرشت، طبيعت؛ ۲- ضمير، دل؛ ۳- بنياد، اساس؛ ۴-(در قديم) روش، طريقه؛ ۵- آئين، آداب، قاعده؛ ۶- مقام، جايگاه.

حروف ابجد و طالع بینی نام نهاد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نهاد عدد " 60 " و ابجد وسیط " 12 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نهاد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نهاد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نهاد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نهاد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

راهنمایی شده از سوی خدا، ارشاد شده ی خداوند.

خیمه، چادر دوز، خیمه فروش، نام حكيم عمر خيام نيشابوري فيلسوف، رياضي‌دان، منجم و شاعر نامدار ايران

ترکیب دو اسم فاطمه و رقیه (رانده شده از آتش و دعا)

عطيه و بخشش

امیر، سردار، شاهزاده، شادابی و تر و تازگی

آهو، (به مجاز) زیبا

آزاده، نجيب

با انصاف، دادگر، از نام های پروردگار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید