نلی

صورت ديگر اسم نيلی، رنگ آبی سیر، لاجوردی

جنسیت اسم نلی

دختر

نلی به انگلیسی

neli

تعداد نلی ها در ایران

1,158

تلفظ نلی به فارسی

نِلي

ریشه اسم نلی

فارسی , سانسکریت

تلفظ نلی به انگلیسی

/neli/

رنگ اسم نلی

نارنجی

ابجد اسم نلی

90

ابجد وسیط اسم نلی

18

ابجد صغیر اسم نلی

9

درباره نام نلی

نلی یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نلی دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نلی که در انگلیسی به صورت neli نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , سانسکریت که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,158 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نلی

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم نلی و معنی اسم نلی

ریشه اسم نلی

همانطور که گفتیم ریشه اسم نلی فارسی , سانسکریت می باشد و تلفظ نلی در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نِلي " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /neli/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نلی بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نلی در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نلی در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

صورت دیگر اسم نیلی
نیلی: منسوب به نیل، رنگ آبی سیر، لاجوردی

معنی اسم نلی در ثبت احوال

صورت ديگر نيلي، نيلي.

حروف ابجد و طالع بینی نام نلی

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نلی عدد " 90 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 9 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نلی گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم نلی چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نلی

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نلی

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم حسن و علی (نیکو و بلندقدر)

آیدا، شاد خوشحال

بزرگ، یاقوت کبود، (به مجاز) زیبارو

گیاهی معطر از خانواده نعناع که مصرف دارویی دارد

پسندیده، خشنود

شیوا، آشفته، شیفته

دارای چهره ای مانند گل، زیبا روی، گل چهره

یکتا، بی‌مانند، بی‌همتا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید