نلیسا

شبيه به نِلي

جنسیت اسم نلیسا

دختر

نلیسا به انگلیسی

nelisa

تعداد نلیسا ها در ایران

783

تلفظ نلیسا به فارسی

نِليسا

ریشه اسم نلیسا

فارسی

تلفظ نلیسا به انگلیسی

/nelisā/

رنگ اسم نلیسا

سبز

ابجد اسم نلیسا

151

ابجد وسیط اسم نلیسا

19

ابجد صغیر اسم نلیسا

16

درباره نام نلیسا

نلیسا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نلیسا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نلیسا که در انگلیسی به صورت nelisa نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 783 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نلیسا

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم نلیسا و معنی اسم نلیسا

ریشه اسم نلیسا

همانطور که گفتیم ریشه اسم نلیسا فارسی می باشد و تلفظ نلیسا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نِليسا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nelisā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نلیسا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نلیسا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نلیسا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

شبیه به نلی
نلی: صورت دیگر اسم نیلی، رنگ آبی سیر، لاجوردی

معنی اسم نلیسا در ثبت احوال

(نِلي + سا (پسوند شباهت))، شبيه به نِلي، مانند نِلي

حروف ابجد و طالع بینی نام نلیسا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نلیسا عدد " 151 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نلیسا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نلیسا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نلیسا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نلیسا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بزرگ‌تر، بزرگوارتر، از صفات خدوند

همتای مهر، تابان و درخشان چون خورشید

ماه، الهه ماه

منسوب به صبر

بی مانند، بدون همتا، يگانه

ارمغان، پیشکش، موهبت خداوند

منسوب به عهد، زن پایبند به عهد و پیمان

نام سردار اردشیر دوم پادشاه ساسانی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید