نقی

پاکیزه، پاک، برگزیده، لقب امام دهم شیعیان

جنسیت اسم نقی

پسر

نقی به انگلیسی

naghi

تعداد نقی ها در ایران

79,338

تلفظ نقی به فارسی

نَقی

ریشه اسم نقی

عربی

تلفظ نقی به انگلیسی

/naqi/

رنگ اسم نقی

بنفش

ابجد اسم نقی

160

ابجد وسیط اسم نقی

16

ابجد صغیر اسم نقی

7

درباره نام نقی

نقی یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نقی را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نقی، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 79,338 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نقی

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم نقی و معنی اسم نقی

ریشه اسم نقی

همانطور که گفتیم ریشه اسم نقی عربی می باشد و تلفظ نقی در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نَقی " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /naqi/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نقی بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نقی در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نقی در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نقی در فرهنگ فارسی عمید:
۱. پاک‌ و پاکیزه.
۲. برگزیده.

معنی اسم نقی در فرهنگ فارسی معین:
پاک ، پاکیزه ، برگزیده


معنی اسم نقی در ثبت احوال

۱- (در قديم) پاكيزه، پاك؛ ۲- برگزيده؛ ۳- (اَعلام) لقب ابوالحسن علي ابن محمّد امام دهم شيعيان(ع).

حروف ابجد و طالع بینی نام نقی

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نقی عدد " 160 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 7 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نقی گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نقی چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نقی

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نقی

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

رام، آدمی، سازگار با مردم ، از نام‌های حضرت فاطمه

بافهم، باشعور، فهمیده

ترکیبی از دو اسم محمد و صاحب (ستوده و دارنده)

نيك اندام، (به مجاز) تندرست و خوش قد و بالا

مژده دهنده در مقابل نذیر، مژده آور، مژده رسان، بشارت دهنده

ترکیب دو اسم نازنین و زینب (دوست داشتنی و زینت پدر)

اطاعت، فرمانبری

چهارمين سرزمين از سرزمين‌های تابعه‌ی پارت

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید