نقشین

دارای نقش ، نقش‌دار

جنسیت اسم نقشین

دختر

نقشین به انگلیسی

naghshin

تعداد نقشین ها در ایران

1,610

تلفظ نقشین به فارسی

نَقشين

ریشه اسم نقشین

فارسی , عربی

تلفظ نقشین به انگلیسی

/naqšin/

رنگ اسم نقشین

سبز

ابجد اسم نقشین

510

ابجد وسیط اسم نقشین

18

ابجد صغیر اسم نقشین

15

درباره نام نقشین

نقشین یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نقشین دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نقشین که در انگلیسی به صورت naghshin نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,610 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نقشین

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم نقشین و معنی اسم نقشین

ریشه اسم نقشین

همانطور که گفتیم ریشه اسم نقشین فارسی , عربی می باشد و تلفظ نقشین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نَقشين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /naqšin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نقشین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نقشین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نقشین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

دارای نقش ، نقش‌دار

معنی اسم نقشین در ثبت احوال

(در قديم) داراي نقش، نقش‌دار.

حروف ابجد و طالع بینی نام نقشین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نقشین عدد " 510 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نقشین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نقشین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نقشین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نقشین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آیدین، روشن، مانند ماه درخشان

زیبا، آراينده‌ي چشم

کوچک تر

نقش رنگین، تصوير، معشوق و زن زیبا روی، زيور، زينت

روشن‌تر، درخشان‌تر، سپید، نیکو، درخشنده روی، لقب حضرت فاطمه (س)

همدل، همپایه خورشید

عطیه، بخشش

خالص، پاک

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید