نقره

فلزی سفید رنگ و گران بها

جنسیت اسم نقره

دختر

نقره به انگلیسی

noghre

تعداد نقره ها در ایران

25,188

تلفظ نقره به فارسی

نقره

ریشه اسم نقره

فارسی

تلفظ نقره به انگلیسی

/noqre/

رنگ اسم نقره

زرد

ابجد اسم نقره

355

ابجد وسیط اسم نقره

19

ابجد صغیر اسم نقره

13

درباره نام نقره

نقره یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نقره دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نقره که در انگلیسی به صورت noghre نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 25,188 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نقره

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم نقره و معنی اسم نقره

ریشه اسم نقره

همانطور که گفتیم ریشه اسم نقره فارسی می باشد و تلفظ نقره در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نقره " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /noqre/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نقره بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نقره در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نقره در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی نقره در فرهنگ فارسی عمید:
فلزی سفیدرنگ، براق، چکش‌خور، و رسانای قوی حرارت و الکتریسیته که در حرارت ۹۲۴ درجۀ سانتی‌گراد ذوب می‌شود که می‌توان از آن ورقه‌های نازک یا مفتول‌های باریک درست کرد و برای ساختن مسکوکات، ظرف‌های گران‌بها، و آب‌ن قره دادن به فلزات به کار می‌رود و برای محکم‌تر شدن آن را با مس ترکیب می‌کنند و به‌صورت آلیاژ به کار می‌برند؛ سیم.

معنی نقره در لغت نامه دهخدا:
فلزی قیمتی سپیدرنگ که از جهت ارزش پس از زر قرار دارد.

معنی نقره در فرهن گ معین:
فلزی است سفید رنگ و چکش خور که از معدن به دست می آید.معنی اسم نقره در ثبت احوال

(از سغدي) (در شيمي) فلزي گران‌بها، نرم، و سفيد با جلاي فلزي كه در ساختن زيور آلات، آينه و...
بكار مي‌رود، سيم.

حروف ابجد و طالع بینی نام نقره

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نقره عدد " 355 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نقره گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نقره چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نقره

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نقره

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و فرزاد (ستوده و با جلال)

زینت، آرایش، زیور، آیین

شادمان، خوشبخت

دانا، هوشیار

عاقل، حکیم، دانشمند، دانا، خردمند

ترکیب دو اسم محمد و ارشیا (ستوده و تخت پادشاهی)

بهشت يونانيان و روميان

خانه، سرای، برابر با واژه‌ی مان به معنی خانه و مسکن

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید