نفیسا

منسوب به نفیس، گران بها، قیمتی

جنسیت اسم نفیسا

دختر

نفیسا به انگلیسی

nafisa

تعداد نفیسا ها در ایران

642

تلفظ نفیسا به فارسی

نَفيسا

ریشه اسم نفیسا

فارسی , عربی

تلفظ نفیسا به انگلیسی

/nafisā/

رنگ اسم نفیسا

بنفش

ابجد اسم نفیسا

201

ابجد وسیط اسم نفیسا

21

ابجد صغیر اسم نفیسا

21

درباره نام نفیسا

نفیسا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نفیسا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نفیسا، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 642 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نفیسا

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم نفیسا و معنی اسم نفیسا

ریشه اسم نفیسا

همانطور که گفتیم ریشه اسم نفیسا فارسی , عربی می باشد و تلفظ نفیسا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نَفيسا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nafisā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نفیسا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نفیسا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نفیسا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به نفیس
گران بها، قیمتی، (در قدیم) ارجمند و گرامی، بسیار ارزشمند، گران مایه

معنی اسم نفیسا در ثبت احوال

(نفيس + ا (پسوند نسبت))، ۱- منسوب به نفيس، گران‌بها، قيمتي؛ ۲- (در قديم) ارجمند و گرامي.

حروف ابجد و طالع بینی نام نفیسا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نفیسا عدد " 201 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نفیسا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نفیسا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نفیسا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نفیسا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سرباز

امانت‌دار، معتمد، درستکار، از القاب پیامبر اسلام (ص) و ‌لقب جبرئیل

از شخصیتهای شاهنامه، نام پهلوان ایرانی، شکوهمند، شجاع و دلیر

به رنگ مهتاب، تابان، زیبارو

گل ریزنده، افشاننده گل، گل پاشیدن

به کار آینده، مفید، مؤثر

ترکیب دو اسم مهر و اعظم (محبت و بزرگتر)

روش، رسم، شيوه‌ی مناسب و مطلوب

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید