نفس

جان و روح، دم و لحظه

جنسیت اسم نفس

دختر

نفس به انگلیسی

nafas

تعداد نفس ها در ایران

30,000

تلفظ نفس به فارسی

نفس

ریشه اسم نفس

فارسی

تلفظ نفس به انگلیسی

/nafas/

رنگ اسم نفس

زرد

ابجد اسم نفس

190

ابجد وسیط اسم نفس

10

ابجد صغیر اسم نفس

19

درباره نام نفس

نفس یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نفس دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نفس که در انگلیسی به صورت nafas نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 30,000 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نفس

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم نفس و معنی اسم نفس

ریشه اسم نفس

همانطور که گفتیم ریشه اسم نفس فارسی می باشد و تلفظ نفس در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نفس " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nafas/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نفس بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نفس در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نفس در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

آن، لحظه، تنفس، دم، روان، سرشت و گوهر. عمل دم و بازدم را گویند، مایه زندگی، کسی که وجودش مانند نفس کشیدن برای زندگی لازم است.

معنی نفس در لغت نامه دهخدا:
جان، روح، روان، قوه‌ای است که بدان جسم زنده، زنده است. معنی نفس در فرهنگ معین:
تن، جسم. شخص، ذات. جان، خون. حقیقت هر چیز. روح، روان. دم، هوایی که با تنفس وارد ریه می‌شود. مهلت، زمان. معنی نفس در فرهنگ فارسی عمید:
حقیقت هر چیز. جان. [قدیمی] تن، جسد، شخص انسان. [قدیمی] خون.

معنی اسم نفس در ثبت احوال

نفس

حروف ابجد و طالع بینی نام نفس

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نفس عدد " 190 " و ابجد وسیط " 10 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نفس گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نفس چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نفس

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نفس

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم امیر و کیا (پادشاه و سرور)

زيباروي، نام گونه اي از آهوان

دختر خوشبخت

پاکیزه، پاک، برگزیده، لقب امام دهم شیعیان

ترکیب دو اسم محمد و شایان (ستوده و سزاوار)

زیبا، آراينده‌ي چشم

نرگس، نام نوعی گل خوش‌بو، نام مادر امام زمان (عج)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران