نغمه

آهنگ یا ملودی، آوازه

جنسیت اسم نغمه

دختر

نغمه به انگلیسی

naghme

تعداد نغمه ها در ایران

35,184

تلفظ نغمه به فارسی

نَغمه

ریشه اسم نغمه

عربی

تلفظ نغمه به انگلیسی

/naqme/

رنگ اسم نغمه

نیلی

ابجد اسم نغمه

1095

ابجد وسیط اسم نغمه

15

ابجد صغیر اسم نغمه

15

درباره نام نغمه

نغمه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نغمه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نغمه که در انگلیسی به صورت naghme نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 35,184 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نغمه

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم نغمه و معنی اسم نغمه

ریشه اسم نغمه

همانطور که گفتیم ریشه اسم نغمه عربی می باشد و تلفظ نغمه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نَغمه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /naqme/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نغمه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نغمه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نغمه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نغمه در فرهنگ فارسی عمید :
آواز خوش؛ سرود؛ آهنگ؛ ترانه؛ نوا.

معنی اسم نغمه در فرهنگ فارسی معین :
آواز خوش، سرود.


معنی اسم نغمه در ثبت احوال

۱- (در موسيقي) آهنگ يا ملودي؛ ۲- آواز، تصنيف يا صوت موسيقيايي كه از آلات موسيقي بر مي‌خيزد؛ ۳- (در موسيقي ايراني) گوشه‌اي در دستگاه شور و آواز بيات ترك از ملحقات شور، دستگاه‌هاي سه‌گاه، چهارگاه، ماهور، راست پنج‌گاه و نوا؛ ۴- (در موسيقي ايراني) نت يا صدايي كه داراي زير و بمي مشخص باشد.

حروف ابجد و طالع بینی نام نغمه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نغمه عدد " 1095 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نغمه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نغمه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نغمه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نغمه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم عبد و علیم (بنده و دانا)

زیبا، مانند عروس

ترکیب دو اسم محمد و کمیل (ستوده و کامل)

زن شجاع

برگزیده خداوند، لقب حضرت آدم (ع)

علم، معرفت، آگاهی، شعور، خرد، دانایی، اندیشه، فرهنگ

ستوده، از نام‌ها و صفات پروردگار

روشن، روشنایی، نور

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران