نعیم

نعمت، نرم و لطیف، از نامهای بهشت

جنسیت اسم نعیم

پسر

نعیم به انگلیسی

naeim

تعداد نعیم ها در ایران

37,284

تلفظ نعیم به فارسی

نَعيم

ریشه اسم نعیم

عربی

تلفظ نعیم به انگلیسی

/naeim/

رنگ اسم نعیم

قرمز

ابجد اسم نعیم

170

ابجد وسیط اسم نعیم

26

ابجد صغیر اسم نعیم

17

درباره نام نعیم

نعیم یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نعیم پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نعیم که در انگلیسی به صورت naeim نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 37,284 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نعیم

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم نعیم و معنی اسم نعیم

ریشه اسم نعیم

همانطور که گفتیم ریشه اسم نعیم عربی می باشد و تلفظ نعیم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نَعيم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /naeim/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نعیم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نعیم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نعیم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نعیم در فرهنگ فارسی عمید:
۱. نعمت؛ مال.
۲. (صفت) پرنعمت.
۳. (اسم) از نام‌های بهشت.

معنی اسم نعیم در لغت نامه دهخدا:
نعمت و ناز. آسایش. نعمت و نیکی و دسترس و مال و ناز. فراخی مال. نعمت. تن آسانی. مال و خوشی عیش و نعمت فراوان.

معنی اسم نعیم در فرهنگ فارسی معین:
۱ - فراوانی نعمت و مال . ۲ - سرور، خوشی و خوشگذرانی .

معنی اسم نعیم در فرهنگ فارسی:
نعمت، مال، خوشی وخوشگذرانی
۱ - ( اسم ) وسیله خوشی و شادکامی در زندگانی نعمت : هرگاه که متقی در کارهای این جهان فانی و نعیم گذرنده تاملی کند... ۲ - مال خواسته . ۳ - خوشگذرانی . ۴ - ( صفت ) نرم و صاف و نازک و لطیف : چون بزمین آمد اگر دست نرم و نعیم بدو رسد یا نسیم خوش خنک برو گذرد درد آن برابر پوست باز کردن باشد در حق بزرگان . ۵ - ( صفت ) پر نعمت : بهشت ( جنات ) نعیم .

معنی اسم نعیم در ثبت احوال

۱- (در قديم) نعمت؛ ۲- پرنعمت (بهشت)؛ ۳- نرم، لطيف؛ ۴- از نامهاي بهشت؛ ۵- (اَعلام) نام چندين تن از افراد مشهور در تاريخ از جمله صحابه.

حروف ابجد و طالع بینی نام نعیم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نعیم عدد " 170 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نعیم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم نعیم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نعیم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نعیم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

رشد، فزونی

راستین، مستقیم، ثابت و پایدار در دین، معتقد به اسلام

پسر آریایی

شادرو، شاداب، دارای چهره‌ی شاد

جنبش، حرکت، عزیمت

رزمجو، مبارز، دلاور

نقش، شکل، تصویر

پاک تر، مقدس تر

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید