نعیم رضا

ترکیب دو اسم نعیم و رضا (نعمت و خشنودی)

جنسیت اسم نعیم رضا

پسر

نعیم رضا به انگلیسی

naeim-reza

تعداد نعیم رضا ها در ایران

303

تلفظ نعیم رضا به فارسی

نَعيم رضا

ریشه اسم نعیم رضا

عربی

تلفظ نعیم رضا به انگلیسی

/n.-rezā/

رنگ اسم نعیم رضا

آبی

ابجد اسم نعیم رضا

1171

ابجد وسیط اسم نعیم رضا

43

ابجد صغیر اسم نعیم رضا

28

درباره نام نعیم رضا

نعیم رضا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نعیم رضا پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نعیم رضا که در انگلیسی به صورت naeim-reza نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 303 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نعیم رضا

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم نعیم رضا و معنی اسم نعیم رضا

ریشه اسم نعیم رضا

همانطور که گفتیم ریشه اسم نعیم رضا عربی می باشد و تلفظ نعیم رضا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نَعيم رضا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /n.-rezā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نعیم رضا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نعیم رضا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نعیم رضا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم نعیم و رضا:
نعیم: فراوانی مال و نعمت، خوشگذرانی، خوشی، از نام های بهشت
رضا: خشنود، خوشدلی، راضی، نام امام هشتم شیعیان

معنی اسم نعیم رضا در ثبت احوال

از نام های مرکب، نعيم و رضا.

حروف ابجد و طالع بینی نام نعیم رضا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نعیم رضا عدد " 1171 " و ابجد وسیط " 43 " ، ابجد صغیر " 28 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نعیم رضا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نعیم رضا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نعیم رضا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نعیم رضا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام گياهی كوچك و يك ساله كه بسيار ظريف است

فرخندگی، خجستگی، مبارکی

سرگشته از عشق

برق شمشیر، فروغ و جلا

منسوب به اشک، نام مؤسس سلسله اشكانيان

صورت ديگر اسم نيلی، رنگ آبی سیر، لاجوردی

بزرگ داشته شده، گرامی و عزیز کرده

بنفشه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران