نعیما

تخلص نعمت سمرقندی شاعر قرن یازدهم

جنسیت اسم نعیما

دختر

نعیما به انگلیسی

naeima

تعداد نعیما ها در ایران

1,077

تلفظ نعیما به فارسی

نَعيما

ریشه اسم نعیما

فارسی , عربی

تلفظ نعیما به انگلیسی

/naeimā/

رنگ اسم نعیما

نارنجی

ابجد اسم نعیما

171

ابجد وسیط اسم نعیما

27

ابجد صغیر اسم نعیما

18

درباره نام نعیما

نعیما یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نعیما را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نعیما، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,077 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نعیما

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم نعیما و معنی اسم نعیما

ریشه اسم نعیما

همانطور که گفتیم ریشه اسم نعیما فارسی , عربی می باشد و تلفظ نعیما در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نَعيما " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /naeimā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نعیما بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نعیما در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نعیما در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به نعیم
نعیم: نعمت، نرم و لطیف، از نامهای بهشت

تخلص نعمت سمرقندی شاعر قرن یازدهم

معنی اسم نعیما در ثبت احوال

(نعيم + ا (پسوند نسبت))، منسوب به نعيم، ن نعيم.

حروف ابجد و طالع بینی نام نعیما

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نعیما عدد " 171 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نعیما گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نعیما چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نعیما

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نعیما

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سینه، بالا، پیشوا، بزرگ

دارنده اسب نیرومند، نام دو تن از پادشاهان صفوی

یار حضرت مهدی (عج)

کیش، مذهب، آیین

فروزنده، شعله ور، مشتعل، روشن، تابناک، درخشنده

ترکیب دو اسم امیر و یوسف (پادشاه و خواهد افزود)

ترکیب دو اسم امیر و متین (فرمانروا و با وقار )

ظرف شيشه‌ای شراب

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید