نعنا

نعناع، گیاهی کاشتنی و خوشبو

جنسیت اسم نعنا

دختر

نعنا به انگلیسی

naena

تعداد نعنا ها در ایران

1,581

تلفظ نعنا به فارسی

نَعنا

ریشه اسم نعنا

عربی

تلفظ نعنا به انگلیسی

/naenā/

رنگ اسم نعنا

طلایی

ابجد اسم نعنا

171

ابجد وسیط اسم نعنا

15

ابجد صغیر اسم نعنا

18

درباره نام نعنا

نعنا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نعنا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نعنا که در انگلیسی به صورت naena نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,581 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نعنا

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم نعنا و معنی اسم نعنا

ریشه اسم نعنا

همانطور که گفتیم ریشه اسم نعنا عربی می باشد و تلفظ نعنا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نَعنا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /naenā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نعنا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نعنا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نعنا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نعنا در فرهنگ فارسی عمید:
= نعناع

معنی اسم نعنا در لغت نامه دهخدا:
نوعی از پودنه باشد و اصل آن نعناع است در عربی و پارسیان «ع » آخر را حذف کرده نعنا می گویند.

معنی اسم نعنا در ثبت احوال

(از عربي، نعناع) (در گياهي) نعناع، گياهي علفي و كاشتني كه ساقه و برگهاي خوشبوي آن خوراكي و دارويي است و ساقه‌ي چهارگوش و زيرزميني و گاهي گلهاي رنگين دارد.

حروف ابجد و طالع بینی نام نعنا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نعنا عدد " 171 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نعنا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نعنا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نعنا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نعنا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

استوار و پابرجا، از دلاوران ایرانی نام برادر مازیار فرمانروای طبرستان

پیچک، نام نوعی گل، نام یکی از جشن‌های ایرانیان قدیم

بلندترین نقطه کوه

فرزند، نسل

فکر، اندیشه، وهم، گمان، ریشه پنداشتن

كسي كه در جايي اقامت طولانی داشته باشد،

گیتی، جهان، کره زمین، نزدیک‌تر

گیاه سویا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید