نعمت الله

ترکیب دو اسم نعمت و الله (بخشش و خدا)

جنسیت اسم نعمت الله

پسر

نعمت الله به انگلیسی

neematollah

تعداد نعمت الله ها در ایران

208,884

تلفظ نعمت الله به فارسی

نِعمَت‌ُالله

ریشه اسم نعمت الله

عربی

تلفظ نعمت الله به انگلیسی

/neematollāh/

رنگ اسم نعمت الله

نیلی

ابجد اسم نعمت الله

626

ابجد وسیط اسم نعمت الله

38

ابجد صغیر اسم نعمت الله

32

درباره نام نعمت الله

نعمت الله یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نعمت الله را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نعمت الله، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 208,884 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نعمت الله

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم نعمت الله و معنی اسم نعمت الله

ریشه اسم نعمت الله

همانطور که گفتیم ریشه اسم نعمت الله عربی می باشد و تلفظ نعمت الله در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نِعمَت‌ُالله " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /neematollāh/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نعمت الله بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نعمت الله در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نعمت الله در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم نعمت و الله:
نعمت : آنچه باعث خوشی و شادکامی شخص باشد، فراخی و آسایش در زندگی. عطا، بخشش، احسان، نواخت، هدیه. مال، خواسته. نیکی، خوشی. محصول.
الله: خدا.

معنی اسم نعمت الله در ثبت احوال

۱- احسان و بخشش خداوند؛ ۲- (اَعلام) نعمت‌الله کرمانی (= شاه نعمت‌الله ولی): [۷۳۱-۸۳۴ قمری] صوفی و شاعر متولد حلب، بنیانگذار سلسله‌ي درویشان نعمت الهی، مؤلف رساله‌هاي متعدد به فارسی و عربی و دیوان شعری که چاپ شده است.
او پس از سفرهای فراوان، ۲۵ سال پایان عمرش را در ماهان کرمان گذراند.

حروف ابجد و طالع بینی نام نعمت الله

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نعمت الله عدد " 626 " و ابجد وسیط " 38 " ، ابجد صغیر " 32 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نعمت الله گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نعمت الله چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نعمت الله

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نعمت الله

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نور دین، آن که چون ستاره‌ی روشنی در دین است

بزرگ داشته شده، گرامی و عزیز کرده

ترکیب دو اسم امیر و پارسا (فرمانروا و پرهیزکار)

ترکیب دو اسم محمد و طه (ستوده و طاها)

چهره ای مانند ماه

ترکیب دو اسم محمد و برهان (ستوده و حجت)

بسیار یاری رسان به دیگران

شمشیر برنده و تیز

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید