نظیره

همتا، همانند

جنسیت اسم نظیره

دختر

نظیره به انگلیسی

nazire

تعداد نظیره ها در ایران

3,656

تلفظ نظیره به فارسی

نَظيره

ریشه اسم نظیره

عربی

تلفظ نظیره به انگلیسی

/nazire/

رنگ اسم نظیره

زرد

ابجد اسم نظیره

1165

ابجد وسیط اسم نظیره

25

ابجد صغیر اسم نظیره

13

درباره نام نظیره

نظیره یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نظیره دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نظیره که در انگلیسی به صورت nazire نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 3,656 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نظیره

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم نظیره و معنی اسم نظیره

ریشه اسم نظیره

همانطور که گفتیم ریشه اسم نظیره عربی می باشد و تلفظ نظیره در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نَظيره " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nazire/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نظیره بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نظیره در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نظیره در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نظیره در فرهنگ فارسی عمید :
اثری که در تقلید از اثر شاعر یا نویسندۀ دیگری سروده یا نوشته می‌شود.


معنی اسم نظیره در ثبت احوال

(مؤنث نظير)، 1- همتا، همانند؛ 2- (در ادبيات) شعر يا داستاني كه به استقبال از شاعر يا نويسنده ديگري سروده يا نوشته مي شود.

حروف ابجد و طالع بینی نام نظیره

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نظیره عدد " 1165 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نظیره گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نظیره چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نظیره

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نظیره

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مخفف آسمان (سقف خانه)، نام مادر امام علی النقی (ع)، نام پرنده‌اي كوچك (بلدرچین)

آزاده، آزادگی

یک دانه مروارید، یک دانه لؤلؤ

ترکیب محمد و محراب (ستوده و قبله)

خوب، پسندیده، زیبا، چابک، هوشیار، نيك نژاد، نام پسر گودرز سردار ایرانی

کلام مقدس، سخن ایزدی

شگفت انگیز، عالی، فوق العاده، فتنه، آشوب

آب چشمه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید