نظاره

نگاه کردن، تماشا

جنسیت اسم نظاره

دختر

نظاره به انگلیسی

nazare

تعداد نظاره ها در ایران

849

تلفظ نظاره به فارسی

نَظاره

ریشه اسم نظاره

عربی

تلفظ نظاره به انگلیسی

/nazāre/

رنگ اسم نظاره

قرمز

ابجد اسم نظاره

1156

ابجد وسیط اسم نظاره

16

ابجد صغیر اسم نظاره

13

درباره نام نظاره

نظاره یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نظاره دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نظاره که در انگلیسی به صورت nazare نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 849 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نظاره

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم نظاره و معنی اسم نظاره

ریشه اسم نظاره

همانطور که گفتیم ریشه اسم نظاره عربی می باشد و تلفظ نظاره در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نَظاره " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nazāre/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نظاره بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نظاره در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نظاره در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نظاره در فرهنگ فارسی عمید:
۱. جمعی از مردم که به طرف چیزی نگاه کنند، گروه بینندگان، تماشاکنندگان، تماشاچیان.
۲. (اسم مصدر) = نِظاره


معنی اسم نظاره در ثبت احوال

(در قديم) بيننده، تماشاگر.

حروف ابجد و طالع بینی نام نظاره

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نظاره عدد " 1156 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نظاره گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نظاره چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نظاره

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نظاره

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پرهيزگار، باتقوا، لقب نهمين امام شيعيان

زیبا، آراينده‌ي چشم

ترکیب دو اسم غلام و محمد (ارادتمند و ستوده)

مانند در، درخشان و روشن

بنده‌ي خداي گرامی دارنده

دلیر، نیرومند، نام دو تن از پادشاهان هخامنشی

نقل کننده خبر و سخن از کسی، خبرگزار، چارپایی که مشک آب را بر آن حمل کنند

زيباروي، نام گونه اي از آهوان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید