نصیرالدین

یاری دهنده و مددکار دین

جنسیت اسم نصیرالدین

پسر

نصیرالدین به انگلیسی

nasiroddin

تعداد نصیرالدین ها در ایران

672

تلفظ نصیرالدین به فارسی

نَصيرالدين

ریشه اسم نصیرالدین

عربی

تلفظ نصیرالدین به انگلیسی

/nasiroddin/

رنگ اسم نصیرالدین

طلایی

ابجد اسم نصیرالدین

445

ابجد وسیط اسم نصیرالدین

49

ابجد صغیر اسم نصیرالدین

22

درباره نام نصیرالدین

نصیرالدین یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نصیرالدین پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نصیرالدین که در انگلیسی به صورت nasiroddin نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 672 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نصیرالدین

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم نصیرالدین و معنی اسم نصیرالدین

ریشه اسم نصیرالدین

همانطور که گفتیم ریشه اسم نصیرالدین عربی می باشد و تلفظ نصیرالدین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نَصيرالدين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nasiroddin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نصیرالدین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نصیرالدین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نصیرالدین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

یاری دهنده و مددکار دین، (در اعلام) نام بسیاری از اشخاص معروف در تاریخ از جمله خواجه نصیرالدین طوسی

معنی اسم نصیرالدین در ثبت احوال

1- ياري دهنده و مددكار دين؛ 2- (اَعلام) نصيرالدين طوسي (= خواجه نصیر طوسی): [597-672 قمری] دانشمند ایرانی، وزیر هلاکوخان و بنیانگذار رصدخانه‌ي مراغه.
مؤلف اثرهای علمی متعدد در ریاضیات، نجوم، منطق، فلسفه و اخلاق، از جم له: اساسالاقتباس، اخلاق ناصری، بیست باب، تحریر اصول اقلیدس، تحریر مَجِسطی، تذکره نصیریه، شکل القطاع.

حروف ابجد و طالع بینی نام نصیرالدین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نصیرالدین عدد " 445 " و ابجد وسیط " 49 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نصیرالدین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نصیرالدین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نصیرالدین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نصیرالدین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

خیر فراوان، نیکوکار و بخشنده، نام چشمه‌ای در بهشت، نام سوره صد و هشتم قرآن مجید، لقب حضرت فاطمه (س)

ترکیب دو اسم مهر و آفاق (مهربانی و عالم)

دارای زیبایی، جذابیت و توانایی جلب عشق و علاقه ی دیگران، معشوق

که رویی چون پری دارد، پریچهره، زیبا روی، خوبروی

هاله و خرمن ماه

بزرگواری، عظمت، شکوه، از صفات خداوند كه به مقام كبريايي او اشاره دارد

نعمت‌ها، نیکی‌ها

فریادرس، از نامهای خداوند

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید