نصیب

سهم کسی از چیزی، بهره، حصه، قسمت هر کس از سرنوشت

جنسیت اسم نصیب

پسر

نصیب به انگلیسی

nasib

تعداد نصیب ها در ایران

2,505

تلفظ نصیب به فارسی

نَصیب

ریشه اسم نصیب

عربی

تلفظ نصیب به انگلیسی

/nasib/

رنگ اسم نصیب

سبز

ابجد اسم نصیب

152

ابجد وسیط اسم نصیب

20

ابجد صغیر اسم نصیب

8

درباره نام نصیب

نصیب یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نصیب پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نصیب که در انگلیسی به صورت nasib نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,505 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نصیب

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم نصیب و معنی اسم نصیب

ریشه اسم نصیب

همانطور که گفتیم ریشه اسم نصیب عربی می باشد و تلفظ نصیب در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نَصیب " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nasib/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نصیب بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نصیب در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نصیب در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نصیب در فرهنگ فارسی عمید :
۱. بهره؛ حظ.
۲. بخت و اقبال.

معنی اسم نصیب در فرهنگ فارسی معین :
۱ . بهره ، قسمت . ۲ . بخت ، اقبال . ج . انصبه .

معنی اسم نصیب در ثبت احوال

1- سهم کسی از چیزی، بهره، حصه؛ 2- قسمت هرکس از سرنوشت.

حروف ابجد و طالع بینی نام نصیب

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نصیب عدد " 152 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 8 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نصیب گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نصیب چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نصیب

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نصیب

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نور و روشنی دهنده‌، روشن و تابان، درخشان، (به مجاز) آراینده

ترکیب دو اسم محمد و عطا (ستوده و بخشش)

خال یا نقطۀ سیاهی در دل که محل احساسات است

یک دانه، یک حب

ترکیب دو اسم امیر و آرتا (پادشاه و مقدس)

حمله کننده، لقب امیر المومنین علی (ع)

دختر خورشید

امید، آرزو، بشارت دهنده پیروزی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید