نصرت

یاری، پیروزی

جنسیت اسم نصرت

دختر

نصرت به انگلیسی

nosrat

تعداد نصرت ها در ایران

251,055

تلفظ نصرت به فارسی

نُصرَت

ریشه اسم نصرت

عربی

تلفظ نصرت به انگلیسی

/nosrat/

رنگ اسم نصرت

قرمز

ابجد اسم نصرت

740

ابجد وسیط اسم نصرت

20

ابجد صغیر اسم نصرت

11

درباره نام نصرت

نصرت یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نصرت دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نصرت که در انگلیسی به صورت nosrat نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 251,055 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نصرت

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم نصرت و معنی اسم نصرت

ریشه اسم نصرت

همانطور که گفتیم ریشه اسم نصرت عربی می باشد و تلفظ نصرت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نُصرَت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nosrat/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نصرت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نصرت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نصرت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نصرت در فرهنگ فارسی عمید:
یاری کردن، یاری. پیروزی.

معنی اسم نصرت در لغت‌نامه دهخدا:
یاری کردن. یاری دادن. دستگیری. حمایت. کمک. یاری. اعانت. یا ری. یاریگری. نصر. معاونت. نصره.

معنی اسم نصرت در فرهنگ فارسی:
(مصدر) یاری کردن. (اسم) یاری. پیروزی.

معنی اسم نصرت در ثبت احوال

۱- ياري، كمك؛ ۲- (در قديم) پيروزي، فتح.

حروف ابجد و طالع بینی نام نصرت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نصرت عدد " 740 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نصرت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم نصرت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نصرت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نصرت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

روش، رسم، شيوه‌ی مناسب و مطلوب

خرد، عقل

بردبار، شکیبا، صبور

جوانمرد، آزاده، دانا، حکیم

ترکیب دو اسم فاطمه و عذرا (رانده شده از آتش و دوشیزه)

گردن نهادن، تسلیم شدن، فرمان بردن

تکیه کردن، پشت گرمی

ترکیب دو اسم محمد و عمران (ستوده و نام سوره ای در قرآن کریم)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید