نصرا

یاری، مدد

جنسیت اسم نصرا

دختر

نصرا به انگلیسی

nasra

تعداد نصرا ها در ایران

516

تلفظ نصرا به فارسی

نَصرا

ریشه اسم نصرا

عربی

تلفظ نصرا به انگلیسی

/nasrā/

رنگ اسم نصرا

طلایی

ابجد اسم نصرا

341

ابجد وسیط اسم نصرا

17

ابجد صغیر اسم نصرا

8

درباره نام نصرا

نصرا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نصرا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نصرا که در انگلیسی به صورت nasra نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 516 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نصرا

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم نصرا و معنی اسم نصرا

ریشه اسم نصرا

همانطور که گفتیم ریشه اسم نصرا عربی می باشد و تلفظ نصرا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نَصرا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nasrā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نصرا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نصرا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نصرا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به نصر
نصر: یاری، یاری کردن، نام صد و دهمین سوره قرآن مجید

معنی اسم نصرا در ثبت احوال

(نصر + ا (پسوند نسبت و اسم ساز))، منسوب به نصر، نصر.
۱- و ۲-

حروف ابجد و طالع بینی نام نصرا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نصرا عدد " 341 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 8 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نصرا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم نصرا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نصرا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نصرا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دختر زیباروی مادر، مایه دلگرمی و روشنایی زندگی مادر

پرنده‌ای شکاری کوچک‌تر از باز

ترکیب دو اسم محمد و آیین (ستوده و رسم)

زیباروی و پری پیکر

نيك چون خوبان و نيكان، دختر زیبا رو

شجاع، دلیر، جسور

نام یکی از قله‌های سلسله کوه‌های زاگرس، نام روستایی در شهرستان ایذه در استان خوزستان

آشکار، نمایان، از نام های پروردگار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید