نصرالدین

موجب پیروزی دین، یاور و مدد کار دین و آئین

جنسیت اسم نصرالدین

پسر

نصرالدین به انگلیسی

nasroddin

تعداد نصرالدین ها در ایران

2,548

تلفظ نصرالدین به فارسی

نَصرالدين

ریشه اسم نصرالدین

عربی

تلفظ نصرالدین به انگلیسی

/nasroddin/

رنگ اسم نصرالدین

نیلی

ابجد اسم نصرالدین

435

ابجد وسیط اسم نصرالدین

39

ابجد صغیر اسم نصرالدین

21

درباره نام نصرالدین

نصرالدین یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نصرالدین پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نصرالدین که در انگلیسی به صورت nasroddin نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,548 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نصرالدین

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم نصرالدین و معنی اسم نصرالدین

ریشه اسم نصرالدین

همانطور که گفتیم ریشه اسم نصرالدین عربی می باشد و تلفظ نصرالدین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نَصرالدين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nasroddin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نصرالدین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نصرالدین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نصرالدین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

موجب پیروزی دین، یاور و مدد کار دین و آئین، نام بسیاری از مشاهیر در تاریخ از جمله ملانصرالدین یا شیخ نصرالدین یا خواجه نصرالدین از مشاهیر ظرفا که در لطیفه گویی بی نظیر و گفتارهای وی در این باب ضرب المثل است - یاری دادن به دین، از شخصیتهای افسانه ای.

معنی اسم نصرالدین در ثبت احوال

1- موجب پيروزي دين، ياور و مدد كار دين و آئين؛ 2- (اَعلام) نام بسياري از مشاهير در تاريخ از جمله ملانصرالدين يا شيخ نصرالدين يا خواجه نصرالدين از مشاهير ظرفا كه در لطيفه‌گويي بي‌نظير و گفتارهاي وي در اين باب ضرب المثل است.

حروف ابجد و طالع بینی نام نصرالدین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نصرالدین عدد " 435 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نصرالدین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نصرالدین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نصرالدین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نصرالدین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نيك اندام، (به مجاز) تندرست و خوش قد و بالا

شادمانی، سرور

با عزت و اعتبار، مورد تکریم

باهوش، دانا، فرزانه، دانشمند، تیزفهم

نيك انديش، راست گفتار، راست کردار، ماه يازدهم از سال شمسي، (در جغرافیا) توده عظیمی از برف و یخ، (در شاهنامه) پسر اسفنديار

ترکیب دو اسم محمد و مسعود (ستوده و نیک‌بخت)

مطیع شاه، موجب آرامش شاه

بخشش و هديه‌ي خدا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید