نشاط

شادی، خوشی، سرزندگی، شوق

جنسیت اسم نشاط

دختر

نشاط به انگلیسی

neshat

تعداد نشاط ها در ایران

3,882

تلفظ نشاط به فارسی

نِشاط

ریشه اسم نشاط

عربی

تلفظ نشاط به انگلیسی

/ne(a)šāt/

رنگ اسم نشاط

زرد

ابجد اسم نشاط

360

ابجد وسیط اسم نشاط

12

ابجد صغیر اسم نشاط

9

درباره نام نشاط

نشاط یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نشاط دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نشاط که در انگلیسی به صورت neshat نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 3,882 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نشاط

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم نشاط و معنی اسم نشاط

ریشه اسم نشاط

همانطور که گفتیم ریشه اسم نشاط عربی می باشد و تلفظ نشاط در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نِشاط " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ne(a)šāt/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نشاط بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نشاط در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نشاط در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نشاط در فرهنگ فارسی عمید:
۱. شادی؛ خوشی؛ خوشحالی.
۲. [قدیمی] میل؛ اراده.
۳. [قدیمی] سبکی و چالاکی.

معنی اسم نشاط در لغت نامه دهخدا:
خوشی، شادمانی، خرمی، سرور، شادی، طرب، خرسندی، سرزندگی، دل زندگی، زنده دلی، خوشدلی.

معنی اسم نشاط در ثبت احوال

۱- شادي، خوشي، سرزندگي؛ ۲- (در قديم) ميل، عزم، شوق.

حروف ابجد و طالع بینی نام نشاط

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نشاط عدد " 360 " و ابجد وسیط " 12 " ، ابجد صغیر " 9 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نشاط گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم نشاط چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نشاط

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نشاط

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بازگشت دهنده، بازگرداننده، ماهر، با تجربه، از نام‌ها و صفات خداوند

ترکیب دو اسم امین و رضا (امانت‌دار و خشنود)

داده ی خوب، داده ی نیک

ترکیب دو اسم ال و ناز (ایل و محبوب)

دختر پیامبر اسلام و از دختران امام حسین

مکان چهارگوش

ملکه، (مجاز) زیبا، با طراوت و خرم، محل روئیدن راش

نام عاشق ويس در منظومه ویس و رامین نوشته فخرالدین اسعد گرگانی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید