نسیما

منسوب به نسیم، باد ملایم، بوی خوش

جنسیت اسم نسیما

دختر

نسیما به انگلیسی

nasima

تعداد نسیما ها در ایران

1,194

تلفظ نسیما به فارسی

نَسيما

ریشه اسم نسیما

فارسی , عربی

تلفظ نسیما به انگلیسی

/nasimā/

رنگ اسم نسیما

آبی

ابجد اسم نسیما

161

ابجد وسیط اسم نسیما

17

ابجد صغیر اسم نسیما

17

درباره نام نسیما

نسیما یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نسیما دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نسیما که در انگلیسی به صورت nasima نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,194 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نسیما

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم نسیما و معنی اسم نسیما

ریشه اسم نسیما

همانطور که گفتیم ریشه اسم نسیما فارسی , عربی می باشد و تلفظ نسیما در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نَسيما " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nasimā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نسیما بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نسیما در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نسیما در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به نسیم
نسیم: باد ملایم و خنک، باد بسیار آرام، بوی خوش، تجلی جمال الهی و نفس رحمانی

معنی اسم نسیما در ثبت احوال

(نسيم + ا (پسوند نسبت))، منسوب به نسيم، و نسيم.

حروف ابجد و طالع بینی نام نسیما

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نسیما عدد " 161 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نسیما گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نسیما چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نسیما

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نسیما

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

حور، زن زیبای بهشتی

ترکیب دو اسم مهر و نگار (محبت و زینت)

درخت عناب، مهمانی، سور، غذا

استوار، جاویدان، از نام های پروردگار

ترکیب دو اسم امیر و پارسا (فرمانروا و پرهیزکار)

منسوب به زر، طلایی، پارچه یا لباسی که در آن نخ‌های طلایی به کار رفته‌

ارزشمند، گران‌بها

ترکیب دو اسم معصومه و زهرا (بی‌گناه و درخشنده)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید