نسیبه

بانوی اصیل، خویشاوند و نزدیک

جنسیت اسم نسیبه

دختر

نسیبه به انگلیسی

nasibe

تعداد نسیبه ها در ایران

27,507

تلفظ نسیبه به فارسی

نَسيبه

ریشه اسم نسیبه

عربی

تلفظ نسیبه به انگلیسی

/nasibe/

رنگ اسم نسیبه

قرمز

ابجد اسم نسیبه

127

ابجد وسیط اسم نسیبه

19

ابجد صغیر اسم نسیبه

19

درباره نام نسیبه

نسیبه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نسیبه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نسیبه که در انگلیسی به صورت nasibe نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 27,507 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نسیبه

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم نسیبه و معنی اسم نسیبه

ریشه اسم نسیبه

همانطور که گفتیم ریشه اسم نسیبه عربی می باشد و تلفظ نسیبه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نَسيبه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nasibe/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نسیبه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نسیبه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نسیبه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

دارای اصل ونسب، از خاندانی اصیل. بانویی که در صدر اسلام در جنگ احد شرکت داشت و به آسیب دیدگان کمک می‌کرد. صاحب نسب.

معنی اسم نسیبه در ثبت احوال

۱- (در قديم) داراي اصل و نسب؛ ۲- خويشاوند و نزديك؛ ۳- (اَعلام) نام يك زن صحابي شجاع از بني نجّار كه در هنگام ظهور اسلام به پیامبر اسلام (ص) ايمان آورد و در سلك صحابه‌ي وي در آمد و در جنگ‌ها شركت و مردانه دوشادوش مسلمانان پيكار مي‌كرد.

حروف ابجد و طالع بینی نام نسیبه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نسیبه عدد " 127 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نسیبه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نسیبه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نسیبه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نسیبه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بی عیب، درست، تندرست، منزه

نیرومند، قدرتمند، توانا، دلیر

زیباروی، نیکو

رشد دادن کسی یا چیزی، تربیت کردن، پرورش دادن

ترکیب دو اسم محمد و رسا (ستوده و بلیغ)

هشتمین سوره قرآن، غنیمت دادن

خالص و يگانه (دوست)، برگزيده، صاف، پاك، روشن

خورشید آریایی، بانوی درخشان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران