نستر

نام نوعی گل، نسترن

جنسیت اسم نستر

دختر

نستر به انگلیسی

nastar

تعداد نستر ها در ایران

1,713

تلفظ نستر به فارسی

نَستَر

ریشه اسم نستر

فارسی

تلفظ نستر به انگلیسی

/nastar/

رنگ اسم نستر

صورتی

ابجد اسم نستر

710

ابجد وسیط اسم نستر

14

ابجد صغیر اسم نستر

17

درباره نام نستر

نستر یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نستر دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نستر که در انگلیسی به صورت nastar نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,713 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نستر

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم نستر و معنی اسم نستر

ریشه اسم نستر

همانطور که گفتیم ریشه اسم نستر فارسی می باشد و تلفظ نستر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نَستَر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nastar/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نستر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نستر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نستر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نستر در فرهنگ فارسی عمید:
= نسترن

معنی اسم نستر در لغت نامه دهخدا:
مخفف نسترن است. و آن گلی باشد سفید و به غایت خوشبوی.

نام راهبی همزمان با انوشیروان پادشاه ساسانی

معنی اسم نستر در ثبت احوال

(در قديم) (در گياهي) نسترن

حروف ابجد و طالع بینی نام نستر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نستر عدد " 710 " و ابجد وسیط " 14 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نستر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نستر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نستر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نستر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

کسی که پسندیده و مورد قبول ماه باشد، (مجاز) زیباروی چون ماه

خشنود، لقب حضرت فاطمه (س)

ترکیب دو اسم محمد و ادریس (ستوده و درس خوانده)

شکوه و عظمت دین، نام شاعر و عارف بزرگ قرن هفتم، مولانا جلال الدین بلخی

آرامنده، ثابت و برجای، انعام، پاداش

مبارک، سعادتمند، نیک بخت، خوشبخت، فرخنده، همایون

ظرفی از طلا، کاسه

بنده خداوند بزرگوار و والا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید