نسترن

نام نوعی گل زیبا

جنسیت اسم نسترن

دختر

نسترن به انگلیسی

nastaran

تعداد نسترن ها در ایران

165,894

تلفظ نسترن به فارسی

نَسترن

ریشه اسم نسترن

فارسی

تلفظ نسترن به انگلیسی

/nastaran/

رنگ اسم نسترن

سبز

ابجد اسم نسترن

760

ابجد وسیط اسم نسترن

16

ابجد صغیر اسم نسترن

22

درباره نام نسترن

نسترن یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نسترن دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نسترن که در انگلیسی به صورت nastaran نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 165,894 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نسترن

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم نسترن و معنی اسم نسترن

ریشه اسم نسترن

همانطور که گفتیم ریشه اسم نسترن فارسی می باشد و تلفظ نسترن در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نَسترن " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nastaran/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نسترن بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نسترن در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نسترن در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نسترن در فرهنگ فارسی عمید :
گلی خوش بو به رنگ سرخ یا سفید، کوچک‌تر از گل سرخ که در هر شاخه‌اش چندین گل شکفته می‌شود، ترن. درختچه خاردار این گل.

معنی اسم نسترن در فرهنگ معین :
گلی است خوشبوی به رنگ س رخ یا سفید که درختش خاردار است.

معنی اسم نسترن در فرهنگ فارسی :
یکی ازگونه‌های وحشی و خودروی گل سرخ است که پایه پیوند برای انواع گل سرخ قرارمی‌گیرد. ازجوشانده ریشه این درخت در معالجه مرض هاری استفاده می‌شود و نیز میوه‌اش بعنوان قاب ض درتداوی بمصرف می‌رسد. رخسار و بناگوش معشوق.

معنی اسم نسترن در لغت‌نامه دهخدا :
نستر. نسترون. نسرین. (پهلوی: نسترون). گلی است از انواع گل سرخ و به اندام کوچک‌تر از گل سرخ و در هر شاخه چندین گل با هم شکفد، به رنگ‌های مختلف سفید و ص ورتی و سرخ دیده می‌شود. گلی سفید و خوشبوی باشد. گلی است سفید و خوشبوی که به هندی سپوتی گویند و آن [ را ] اقسام باشد: پنج برگ و صدبرگ، و گل کوزه و گل مشکین و گل مشکیجه نیز گویند و به عربی نیز نستر و نسترن خوانند و نسرین هم به همان معنی است. گونه‌های بسیاری از آن در جنگل‌های شمال و ارتفاعات فوقانی هست که گل زرد و گل دوروی و گل گنده از گونه‌های معروف آن است و گونه‌های بسیار دیگری در ایران هست که نام‌های محلی آن را نیافته‌اند.

معنی اسم نسترن در ثبت احوال

۱- (در گياهي) گلي شبيه رز ولي كم پَرتر و كوچك‌تر از آن به رنگ‌هاي صورتي، سفيد يا زرد.
۲- گياه اين گل كه درختچه‌اي افراشته يا پراكنده از خانواده‌ي گل سرخ است.
۳- (در قديم) (به مجاز) رخسار و بناگوش معشوق.

حروف ابجد و طالع بینی نام نسترن

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نسترن عدد " 760 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نسترن گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نسترن چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نسترن

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نسترن

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نگهبان زندگی، بانی زندگی

جوانمرد

با وقار، بردبار

نیوشا، شنوا، شنونده، شيرين، زندگی، (به مجاز) یادگیرنده و آموزنده

وطني، بومی

نور دهنده به جهان، تابنده بر عالم

روضه ها، باغها

چتر، سایبان، چادر

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران