نسا

نام چهارمین سوره‌ی قرآن کریم، زنان

جنسیت اسم نسا

دختر

نسا به انگلیسی

nesa

تعداد نسا ها در ایران

46,173

تلفظ نسا به فارسی

نِسا

ریشه اسم نسا

عربی

تلفظ نسا به انگلیسی

/nesā/

رنگ اسم نسا

بنفش

ابجد اسم نسا

111

ابجد وسیط اسم نسا

3

ابجد صغیر اسم نسا

12

درباره نام نسا

نسا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نسا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نسا، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 46,173 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نسا

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم نسا و معنی اسم نسا

ریشه اسم نسا

همانطور که گفتیم ریشه اسم نسا عربی می باشد و تلفظ نسا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نِسا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nesā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نسا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نسا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نسا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نسا در لغت نامه دهخدا :
نسا جائی که بر آن آفتاب نتابد یا در بعضی اوقات سال بتابد. موضعی را گویند از کوه و غیر آن که در آنجا آفتاب هرگز نتابد یا کمتر برسد. مقابل بتو که جای آفتاب تاب است. جائی که در آن شعاع خورشید هرگز نتابد.

معنی اسم نسا در فرهنگ فارسی عمید :
۱. چهارمین سورۀ قرآن کریم، مدنی، دارای ۱۷۶ آیه.
۲. [قدیمی] زنان.

معنی اسم نسا در ثبت احوال

1- (در قديم) زنان؛ 2- (اَعلام) 1) سوره‌ي چهارم از قرآن كريم، داراي صد‌و ‌هفتاد ‌‌‌‌‌و شش آيه؛ 2) شهر باستانی، در نزدیکی شهر کنونی عشق آباد در ترکمنستان.

حروف ابجد و طالع بینی نام نسا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نسا عدد " 111 " و ابجد وسیط " 3 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نسا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نسا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نسا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نسا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آیین، روش، سنت، راه دین

گلِ ماه، (به مجاز) زیبارو

ترکیب دو اسم امیر و حیدر (فرمانروا و شیربیشه)

منسوب به نیک، خوب، نيكو، آدم خوب، شخص صالح، شايسته، خوشی، سعادت

منسوب به خورشید، (به مجاز) زیبارو

منسوب به آتش، آتشین، (به مجاز) زیبارو

انجمن، مجمع، مرد مبارز

کوچک تر، خردتر

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران