نسار

جایی که آفتاب کمتر به آن بتابد، سایه

جنسیت اسم نسار

دختر

نسار به انگلیسی

nasar

تعداد نسار ها در ایران

1,092

تلفظ نسار به فارسی

نَسار

ریشه اسم نسار

فارسی

تلفظ نسار به انگلیسی

/nasār/

رنگ اسم نسار

بنفش

ابجد اسم نسار

311

ابجد وسیط اسم نسار

11

ابجد صغیر اسم نسار

14

درباره نام نسار

نسار یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نسار را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نسار، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,092 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نسار

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم نسار و معنی اسم نسار

ریشه اسم نسار

همانطور که گفتیم ریشه اسم نسار فارسی می باشد و تلفظ نسار در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نَسار " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nasār/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نسار بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نسار در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نسار در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نسار در لغت نامه دهخدا:
موضعی که آفتاب کمتر بر آن تابد. جایی که بر آن تمام سال آفتاب نتابد یا در بعضی از اوقات سال نتابد.


معنی اسم نسار در فرهنگ فارسی:
۱. موضعی که در آنجا آفتاب هرگز نتابد یا کم بتابد محلی که رو به شمال قرار دارد ۲. خانه ای که در سایه کوه از چوب و خاشاک سازند ۳. سایه .

معنی اسم نسار در ثبت احوال

(= نسا) 1- جایی که آفتاب کمتر به آن بتابد، سایه؛ 2- سایبانی که از چوب و خاشاک ساخته شده باشد؛ 3- (در لهجه ی قمی، nesār) طرف سایه، (در لهجه ی اراکی، nesār) جایی که کمتر آفتاب برسد، (در لهجه ی تهرانی، nesār) جنوب؛ + ن.ک.
سایه.

حروف ابجد و طالع بینی نام نسار

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نسار عدد " 311 " و ابجد وسیط " 11 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نسار گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نسار چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نسار

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نسار

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سجده کننده بر خانه خدا

از نسل آریایی

اهورامزدا، نام دیگر سیاره مشتری، نام روز اول از هرماه خورشیدی

زاده شیر، (به مجاز) دلیر و شجاع

مانند رخ، (به مجاز) زيبارو

زیبایی سپیده دم، (به مجاز) زیبا

بی باك و شجاع

شاد و خرم، از شخصیتهای شاهنامه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید