نذیر

بیم دهنده، از القاب پیامبر اسلام(ص) برگرفته از قرآن كريم

جنسیت اسم نذیر

پسر

نذیر به انگلیسی

nazir

تعداد نذیر ها در ایران

1,286

تلفظ نذیر به فارسی

نَذير

ریشه اسم نذیر

عربی

تلفظ نذیر به انگلیسی

/nazir/

رنگ اسم نذیر

صورتی

ابجد اسم نذیر

960

ابجد وسیط اسم نذیر

24

ابجد صغیر اسم نذیر

15

درباره نام نذیر

نذیر یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نذیر پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نذیر که در انگلیسی به صورت nazir نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,286 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نذیر

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم نذیر و معنی اسم نذیر

ریشه اسم نذیر

همانطور که گفتیم ریشه اسم نذیر عربی می باشد و تلفظ نذیر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نَذير " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nazir/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نذیر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نذیر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نذیر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نذیر در فرهنگ فارسی :
۱. بیم کننده ترساننده : بگوش دل مرده و نشاط پژمرده فروخوانده و نذیر شیب دامن جیب به رو گرفته ۲. ترساننده بحق جمع :نذر ۳. یکی ازالقاب محمد (ص) بن عبدالله

معنی اسم نذیر در فرهنگ فارسی معین و عمید :
ترساننده، بیم دهنده .

معنی اسم نذیر در ثبت احوال

۱- (اَعلام) از القاب پیامبر اسلام(ص) برگرفته از قرآن كريم؛ ۲- (در قديم) ترساننده، بيم دهنده، در مقابلِ بَشير.

حروف ابجد و طالع بینی نام نذیر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نذیر عدد " 960 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نذیر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نذیر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نذیر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نذیر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مونث مومن، زنی که بخدا و رسول ایمان دارد

دارای فضیلت و برتری در علم، نيكو، پسنديده

آراسته، نیکو، خوش‌دل، شاد، سرسبز و خرم، مبارک، شادی، خوشحالی

دارنده‌ی نام و شرف و بزرگی

بزرگی، جلال، شوکت

چادر و جامه درشت بافت، نوعی گوزن

مونث صاحب، دارنده، مالك، هم‌نشين و هم‌صحبت، يار، فرمانروا و حاكم

دختری از جنس زر، زیبا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید