نحله

بخشش، مذهب

جنسیت اسم نحله

دختر

نحله به انگلیسی

nahle

تعداد نحله ها در ایران

546

تلفظ نحله به فارسی

نَحله

ریشه اسم نحله

عربی

تلفظ نحله به انگلیسی

/nahle/

رنگ اسم نحله

سبز

ابجد اسم نحله

93

ابجد وسیط اسم نحله

21

ابجد صغیر اسم نحله

21

درباره نام نحله

نحله یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نحله دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نحله که در انگلیسی به صورت nahle نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 546 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نحله

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم نحله و معنی اسم نحله

ریشه اسم نحله

همانطور که گفتیم ریشه اسم نحله عربی می باشد و تلفظ نحله در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نَحله " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nahle/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نحله بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نحله در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نحله در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نحله در فرهنگ فارسی:
عطیه بخشش، دعوی، مذهب دیانت، جمع نحل، بخشش، عطا

معنی اسم نحله در فرهنگ معین:
۱. عطیه، بخشش ۲. مذهب، کیش، جمع نحل

معنی اسم نحله در فرهنگ فارسی عمید:
۱. مذهب، دیانت ۲. بخشش ۳. کابین زن دادن.

معنی اسم نحله در ثبت احوال

1- عطيه، بخشش؛ 2- مذهب، ديانت.

حروف ابجد و طالع بینی نام نحله

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نحله عدد " 93 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نحله گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نحله چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نحله

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نحله

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم همت و الله (اراده و خدا)

زاده ی شهر، شهری

زن آریایی

روشنایی، تابناکی

فرمانروای شهر یا کشور، پادشاه، حاکم

ترکیب دو اسم امیر و حافظ (فرمانروا و نگهبان)

ترکیب دو اسم محمد و عدنان (ستوده و نام یکی از اجداد پیامبر)

ترکیب دو اسم ولی و الله (دوست و خدا)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید