نجیب

شریف، اصیل، عفیف، پاکدامن

جنسیت اسم نجیب

پسر

نجیب به انگلیسی

najib

تعداد نجیب ها در ایران

2,870

تلفظ نجیب به فارسی

نَجيب

ریشه اسم نجیب

عربی

تلفظ نجیب به انگلیسی

/najib/

رنگ اسم نجیب

نارنجی

ابجد اسم نجیب

65

ابجد وسیط اسم نجیب

17

ابجد صغیر اسم نجیب

11

درباره نام نجیب

نجیب یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نجیب پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نجیب که در انگلیسی به صورت najib نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,870 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نجیب

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم نجیب و معنی اسم نجیب

ریشه اسم نجیب

همانطور که گفتیم ریشه اسم نجیب عربی می باشد و تلفظ نجیب در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نَجيب " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /najib/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نجیب بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نجیب در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نجیب در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نجیب در فرهنگ فارسی عمید:
۱. اصیل؛ شریف؛ خوش‌گوهر.
۲. گرامی.

معنی اسم نجیب در فرهنگ فارسی معین:
شریف ، بزرگ زاده . ج . نجباء.

معنی اسم نجیب در لغت نامه دهخدا:
مرد اصیل و شریف. جوانمرد. بزرگ و گرامی گوهر.

معنی اسم نجیب در ثبت احوال

۱- داراي خصلت‌هاي برجسته و ممتاز اخلاقي؛ ۲- شريف؛ ۳- عفيف، پاكدامن؛ ۴- با اصل و نسب، اصيل.

حروف ابجد و طالع بینی نام نجیب

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نجیب عدد " 65 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نجیب گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم نجیب چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نجیب

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نجیب

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پاک، نیکو، خوش‌بو

ترکیب دو اسم حسین و علی (نیکو و بلندقدر)

سرزمين فراز، زمين‌های بلند، تپه، نتیجه، امید

شاه پری‌ها، عنبر

ترکیب دو اسم محمد و تیام (ستوده و عزیز)

ترکیب دو اسم محمد و میثاق (ستوده و پیمان)

آن که در راه راست است، (به مجاز) دیندار، نام یکی از خلفای عباسی

ایلیا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید