نجیالله

نجات يافته از سوي خدا

جنسیت اسم نجیالله

پسر

نجیالله به انگلیسی

najiyollah

تعداد نجیالله ها در ایران

1,042

تلفظ نجیالله به فارسی

نَجي‌الله

ریشه اسم نجیالله

عربی

تلفظ نجیالله به انگلیسی

/najiyollāh/

رنگ اسم نجیالله

نیلی

ابجد اسم نجیالله

129

ابجد وسیط اسم نجیالله

33

ابجد صغیر اسم نجیالله

21

درباره نام نجیالله

نجیالله یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نجیالله را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نجیالله، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,042 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نجیالله

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم نجیالله و معنی اسم نجیالله

ریشه اسم نجیالله

همانطور که گفتیم ریشه اسم نجیالله عربی می باشد و تلفظ نجیالله در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نَجي‌الله " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /najiyollāh/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نجیالله بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نجیالله در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نجیالله در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

نجات یافته از سوی خدا، (اَعلام) لقب حضرت نوح نبی(ع).

معنی اسم نجیالله در ثبت احوال

1- نجات يافته از سوي خدا؛ 2- (اَعلام) لقب حضرت نوح نبي(ع).

حروف ابجد و طالع بینی نام نجیالله

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نجیالله عدد " 129 " و ابجد وسیط " 33 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نجیالله گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نجیالله چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نجیالله

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نجیالله

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و زمان (ستوده و روزگار)

جایی که آفتاب کمتر به آن بتابد، سایه

زن گندم‌گون، نخستین زنی که خدا آفرید، همسر حضرت آدم (ع)، نام یکی از صورت‌های فلکی

سفید‌رو، پاکدامن، نام دختر افراسیاب که عاشق بیژن پهلوان ایرانی شد

دوستی، دوستداری

فرشیدورد، شكوه و روشنايی، شكوه خورشيد، شكوه درخشان

شیر کوچک، پيامبر اسلام(ص) امام حسين(ع) را در كودكی شبَير می خواند

ترکیب دو اسم محمد و جلیل (ستوده و بزرگوار)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید