نجوا

سخن آهسته، صحبت كردن با صدای آرام

جنسیت اسم نجوا

دختر

نجوا به انگلیسی

najva

تعداد نجوا ها در ایران

3,252

تلفظ نجوا به فارسی

نَجوا

ریشه اسم نجوا

فارسی

تلفظ نجوا به انگلیسی

/najvā/

رنگ اسم نجوا

نارنجی

ابجد اسم نجوا

60

ابجد وسیط اسم نجوا

12

ابجد صغیر اسم نجوا

15

درباره نام نجوا

نجوا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نجوا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نجوا که در انگلیسی به صورت najva نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 3,252 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نجوا

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم نجوا و معنی اسم نجوا

ریشه اسم نجوا

همانطور که گفتیم ریشه اسم نجوا فارسی می باشد و تلفظ نجوا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نَجوا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /najvā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نجوا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نجوا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نجوا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

سخن آهسته، صحبت كردن با صدای آرام

معنی اسم نجوا در ثبت احوال

(عربي) سخن آهسته؛ صحبت كردن با يكديگر معمولاً با صداي آهسته به قصد اين كه كسي آن را نشنود.

حروف ابجد و طالع بینی نام نجوا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نجوا عدد " 60 " و ابجد وسیط " 12 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نجوا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نجوا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نجوا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نجوا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زيبا و لطیف

مانند سیل خروشان

سعادت، فرخنده، مبارک

زیبایی جاوید و همیشگی، همیشه زیبارو

دارای شکوه و عظمتی چون سام

ترکیب دو اسم حسین و سالار (نیکو و رهبر)

دارای نشان زیبایی، زیبا

ترکیب دو اسم محمد و ماکان (ستوده و شجاع)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید